У Чехії не вітають ухилянтів з України — МЗС

108
27

У Чехії не підтримують тих українських чоловіків, які намагаються уникнути військового призову, заявив міністр закордонних справ країни Ян Ліпавський.

"Я розумію проблему виїзду українських чоловіків призовного віку. Чехія вже давно підтримує українських біженців, і ми приймаємо їх на своїй території. Але не тих, хто намагається уникнути призовного обов'язку", — заявив Ян Ліпавський..

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Novinky, наразі в Чехії перебувають 94 643 чоловіки віком від 18 до 65 років, які мають тимчасовий захист у зв'язку з війною в Україні. Але можливості держави обмежені, коли справа стосується обов’язкового повернення.

"Чеська держава не має для цього правових підстав. Вона не може позбавити когось тимчасового захисту лише тому, що вона так вирішила", — зауважила експертка з міжнародного права з юридичного факультету Карлового університету Вера Гонускова.

Теоретичний вихід вона бачить у тому, що Україна надсилає повістку, а за кордоном особа її не виконує. Тоді Україна могла б притягнути до кримінальної відповідальності такого громадянина та вимагати його екстрадиції з-за кордону за вчинення злочину. Ще одним шляхом може бути обмеження у видачі паспортів, до якого нещодавно вдалася українська влада.

"Кожен українець, який має у нас тимчасовий захист, зобов’язаний підтвердити це дійсним проїзним документом, де він має тимчасовий захист. Якщо він цього не зробить, йому загрожує штраф до п’яти тисяч крон і можливість адміністративного провадження з метою депортації", — додав речника Управління зовнішньої поліції Йозефа Урбана.

Водночас видання нагадує, що термін дії паспорта – 10 років, тому очікувати масового повернення українців на батьківщину в найближчому майбутньому не варто.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

ВО
Вацлав Окраєць

Я на русинськів розкладці клавіатури пишу

Ы
Ыстык

Русинів нема

ДН
до нижнього 12:44

саме головне, що ти ніколи бояришнік в Новорусинії пити не будеш, дристло гецкове

Д1
до 12:34

з окопу пишеш, счирий ? Коли будеш пити каву в Криму з свойими трьома зубами ?

Д0
до 09:44

роздрукуй собі на принтері утлевел Русинії і попутного вітру в ср@ку, сепаре

ПП
політичному придурку

про "принцип права щі" я знаву добрі і щі дуже люблю сербати, то в ня в родному Усть-Задріщенську май любиме блюдо.

ПП
політичному придурку

а ти сам не хочеш подати на політичний притулок ? Канада, Аргентіна, Парагвай, Гондурас - вибор маєш великий. А я на своюй землі, де жили і поховані мої предки, я нічиї чужі території не захапав. Мені мою землю нико не даровав, не принюс гев, то лем такі гі ти хотіли би прибрати до своїх липких ручаток. Не надійся - ти туй нигда не будеш газдов, вкраденой не переходить до нового пана ні під нияким видом - есе принцип права щі Римської Імперії, котрого дотримуєся весь цивилізований світ.

ВК
Вацлав Кнедлик

Но а кіть чесно то такі ги я нигда нич не робили лим сиділи і скиглили які пирич боло добрі і як ушиткі ми біздєльніку довжні

ВК
Вацлав Кнедлик

У нашого краю було тілко неньок найся не приказує. І ушитким ми були довжні лим нам нико

Д1
до 19:54

Ну то подавай на політичний притулок в чехословацьке посольство. Можеш і в югославське заодно подати.

И
Ипстику

100%

И
Ипстик

Русини - бувші громадяни Чехословаччини, які лишилися громадянства не з своєї вини. Чеська влада пам'ятає історію, хто і як вів себе за часів окупації Чехословакії вуйком Гітлером. Тому якщо теперішня влада Чехії і почне видворяти украйінцох, то русини завжди можуть нагадати чеській владі про своє походження.

Ч
Чех

Українці в Чехах дешева робоча сила , який дурень їх буде висилати

Д1
До 16.00:

Йой,майжинь я щи не поняв ош туйка бдут сяких тупориликів ги я поском у муст тикати...но нич скоро пойму і пойду за моїми братюками шоні-майдауном і ромарійом.... Айбо поличу мордяков вперед аж ся задимит....

З
Зауважливий

Як ви зрозуміли , геополітика - не мій коник . А от триндіти і пустословити під десятками недолугих кликух ( Агностик , Справедливий , Філософ , До нижнього допису ) - оце я можу . Власне , цим я і займаюся майже весь час . P.S. Русинів НЕМА .

ДН
До нижнього

Не варто так прямо вказувати на його таємні вподобання . Це може розтривожити його жопу.

З
Зауважливий

Заспокойтеся , обидві "воюючі" сторони українського плебсу. Ніхто нікого не відправлятиме, з ЄС і цивілізованого світу , примусово на війну в Україні чи деінде (війни ведуться щороку і декількома десятками) . Тому не виправдовуйтеся і не погрожуйте ! Ці вислови є одним з видів популяризації себе , не більше . Вже і 31-річний медик , а наразі міністр оборони Польщі ляпнув несенітницю в етері аби сподобатися місцевим радикалам , а тепер цей трешанув для своєї публіки ..... Таке було і буде ще . Але вибір : загинути чи жити , належить лише людині , а не тій таталітарно-узурпованій владі з її обслуговуючим персоналом, що є тепер . Це не теорема , а аксіома. Світ змінюється і грамотне населення саме вирішує свою долю , а не моГилізується задля збереження чиїхось статків і маєтків і їх вибл@дків , що перші мали стати на захисті свого майна , території, ...тощо Не обманюйтеся , напівграмотний український плебс. Геополітика.

ВК
Вацлаву Кнедлику

Яка професійна армада? 20 тисяч активних службовців, серед яких значна частина на небойових посадах? В Чехії 4 мільйони (два мільйони чоловіків і два мільйони жінок) придатних до військової служби віком від 16 до 49 років, дані за 2010 рік. Контрактна армія добра на мирний час, але в разі війни тільки тримає перший удар, далі починається мобілізація, читайте закони ваших вільних країн вільних людей.

Z
Zoltan

я вижу старість докус зетуманила його лтсу голову но та кідь такісьте розумні та наші будуть їхати у другі страни, Канада і США є куда доста їхати і там намного ліпше чим у Європі нич не кажу Чехія много дуже помогла нам і свинитися гріх но сякі заяви тоже уже слішком як на мене ліпше будете тоді робити з філіпінцями то щи ті "работнічки" авадь індуси

М
М1стный

Я русин бил єсмь і бов докус грамоту забов. За зилю я нагаласав з дітинства мозгів я ни мав.

М
М1стный

А чому у Хусті ще не удкрили рекрутинговий центр? Синок Губаля хоче на фронт і першим подасть документи у штурмову бригаду.

Й
йоушко!

цвітка кісик! Браво,хвалю за розум!

ЦК
Цвітка Кісик

Я плюю в їх сторону і навіть руку не подаю. Непотріб нікому, ні Україні, ні Чехії. Навіть не вчать історію що чекало тих, хто утік від війни - ганьба і забуття, дятям рак.

І
Івану

Країни Європи проводять опитування щодо готовності воювати. Готовність низька. Пояснення на диво ті самі: що дала мені ця країна, не хочу воювати за політиків, поїду геть. Військові роблять висновки в т.ч. з України і швидше за все наглухо закриють кордони і всерйоз переслідуватимуть своїх громадян усюди, де зможуть дотягнутись.

І
Іван

Кіть до чехів дойде, то їхні чоловіки поїдуть всі на захід

О
Ого

Такими темпами скоро і Орбан три два расом бути перестане, панове воювальщики чужими руками. А кидь щей квіточок призивати начнуть та вобще йойой)

Ч
Чурак

Як до чехів руські прийдуть. Та увижу куда ви втікати будете

Читайте також