У червні в Берегові відбудеться зустріч робочої групи України та Угорщини з приводу "мовного закону" (ВІДЕО)

6
4

Міністри закордонних справ Угорщини та України зустрілися в штаб-квартирі НАТО в Нью-Йорку, де домовилися про створення Міжурядової робочої групи з приводу обговорення та реалізації положень Закону України "Про освіту".

Зокрема Петер Сійярто повідомив, що перша консультація МОН з ліднрами та представниками угорської громади Закарпаття призначена на вівторок 5 червня.

– Сподіваємось, ця консультація пройде успішно, – додав він.

А у другій половині червня у закарпатському Берегові планується провести першу зустріч Міжурядової групи експертів. Зокрема планується участь міністрів закордонних справ, міністрів освіти та лідерів угорців Закарпаття.

Сійярто зазначив, що "для Угорщини основне - це захистити права закарпатських угорців, чия права не будуть поставлені під загрозу у цьому питанні". 

Міністр нагадав, що нещодавно Комітет з питань освіти Верховної Ради України відтермінував період реалізації Закону про освіту на період до 2023 року.

Він зазначив, що основним завданням робочої групи буде спостереження за виконанням рішень Венеціанської комісії та забезпечення успіху двосторонніх консультацій.

Сійрто сподівається, що ця зустріч стане важливим кроком вперед, який допоможе вирішити цю проблему для угорців Закарпаття, – сказав він.

У свою чергу Павло Клімкін також позитивно висловився з приводу цих домовленостей між Україною та Угорщиною.

Інші деталі зустрічі Клімкіна і Сійярто в Нью-Йорку та про домовленості, які вдалося на ній досягти, читайте у нашому окремому матеріалі.

Коментарі

Д
Дылмолво

Задовбала ця вукраiна зI своею соловiною рабською мовою !

РП
РИСИшному провокатору

Троль галімий, ти б для начала своє кацапськоє свинячоє рило прикрив.

ЦЄ
Цвірінь Євген Горобуськович

"Наша пісня гарна й нова починаймо її знову" (С) Вже дочекалися мадярони розгляду Конституційного Суду?! Нє?! По мармизі ще не отримали, а вже нові вказівки з БудаПешту транзитом змацква. Набога оті хитрощі примітивні з елементами гібридних збочень. Вже показали свиняче колаборантське рило = нікого не надурите, (епітет).

Ю
ю

Київ має забезпечити роботою своїх громадян. Мовне питання відпаде автоматично. Угорці Закарпаття своїх дітей, у більшості випадків, не бачать в Україні (що говорити, і не тільки угорці). Ті, хто себе бачить тут, вчать, інколи ще краще ніж інші.

Читайте також