У День національної жалоби на Закарпаття приїхав з кортежем міністр юстиції Угорщини

11
5

6 жовтня, у День жалоби та пам'яті мучеників Арадя, на Закарпаття прибув міністр юстиції Угорщини Ласло Трочані. Кортеж урядових автомобілів у супроводі української поліції, перетнувши КПП "Лужанка", відправився у Виноградів, де відбулися пам'ятний жалобний мітинг.

Саме тут знаходиться палац барона Жігмонда Перені, угорського міністра, одного з мучеників угорської революції 1848-49 років, страченого за наказом австрійської влади.

У своїй промові біля меморіалу Ласло Трочані зазначив, що історія Угорщини довела важливу роль представників національних меншин - адже тільки п'ятеро з 13 мучеників Арада вважали угорську мову рідною.

Міністр підкреслив, що етнічне різноманіття на Закарпатті також має історичне значення, адже тут бік-о-бік у мирі проживають представники багатьох народів на національностей. Закарпатські угорці, підкреслив він, також є частиною угорського і навіть європейського майбутнього. Оскільки Конституція Угорщини гарантує права угорської меншини, яка мешкає за кордоном, на рівних з громадянами країни.

— Ми розглядаємо право використовувати угорську мову як вирішальне право, особливо у сфері навчання рідною мовою, і ми очікуємо, що так буде у всіх країнах, де мешкає угорська спільнота, - сказав Ласло Трочані.

Він закликав уряд, парламент та громадськість України ставитися з повагою до закарпатських угорців як носія культурного різноманіття.

З промовами виступили також голова КМКС, народний депутат Василь Брензович та голова ДПУУ Ласло Зубанич.

— Ми згадуємо війну за незалежність та угорських мучеників у той час, коли угорська громада Закарпаття переживає найважчий період своєї історії, адже внаслідок прийняття недавніх українських законів ситуація дійшла до межі беззаконня, - зазначив Брензович.

Він пояснив, що закон "Про мову", прийнятий у першому читанні у Верховній Раді України, впливатиме на заборону використання рідної мови меншин навіть у сфері приватного та церковного життя. А українська влада, за словами нардепа, продовжує тиск на закарпатських угорських підприємців, представників інтелігенції та журналістів.

Коментарі

О
О

Не но мученники-это круто,наша Юля мучилась...

Д
Дюрі

Ні в приватному ,ні в церковному житті рідна мова( ні угорська, ні румунська, ні словацька ) не заборонена ніяким законом! Для чого говорити і писати явно провокативні речі ( БРЕХНЮ )

М
Михайло

День національної жалоби перетворили в політагітацію

1
12345

Вони мчали як ненормальні. Поліція з мигалками по зустрічній смузі. У своїй мадяронії так не їздять. А наша поліція.... Це взагалі оркрема тема. Гоп стоп на дорогах. Народ провокують на агресію

У
Укр

Їздять сюди, як помазано їм тут

Читайте також