У Дунковиці олень ледь не вбив людину

18
2

Міліція радить потерпілому звернутися в суд

Надзвичайна подія місяць тому трапилася у с. Дунковиця, що на Іршавщині. Дикий олень, якого утримував у вольєрі місцевий підприємець, вирвався на волю й напав на людину. Мешканець села Михайло Сотмарі після схватки з оленем чудом залишився в живих, проте досі не може рухатися через жахливі рани, завдані твариною.Ось як згадує той жовтневий ранок Михайло:


- Ранком звик швидко вставати. Як і завше, скоро встав, вийшов надвір, дивлюся - стоїть олень біля хати. Впізнав, що то Орлик місцевого підприємця. Одразу ж відправив до нього дружину, щоб прийшов гнати оленя в загороду. Самий вийшов до хреста, щоб погадкувати тварину. Жінка повернулася від підприємця і сказала, що ніхто не виходить з хати. Подумав собі, що жаль, якщо такий олень пропаде, вирішив його сторожувати, допоки не прийде власник тварини. Але виявилося, Орлику таке сусідство людини не сподобалося - ні з того ні з цього сохатий розбігся і рогами так мене вперіщив, що відлетів на кілька метрів і впав на сітку, яка огороджувала хрест (хрест стоїть на початку села), - веде далі Сотмарі. Далі олень підбіг і почав мною «матлюгати» й притискати до землі. Якось зумів просунутися під сітку – це мені врятувало життя, далі втратив свідомість… Прочунявся аж в реанімації районної лікарні.- Оленя потім ловив його власник на тракторі, - оповідає дружина постраждалого. Допоки ловили рогатого втікача, ціле село стояло «на вухах», всі боялися вийти на поле через тварину. Того ж дня оленю відрізали роги.Наразі Михайло Сотмарі лікується вдома, кілька днів тому його виписали з лікарні, він переніс кілька операцій. Наслідки ударів рогів оленя жахливі – пробита легеня та дві страшні рани в області живота.Дружина бідкається, що немає за що купити миючі засоби для того, щоб мити білизну з чоловіка (обидвоє безробітні). За словами постраждалого, поки що власник оленя не дав йому жодної копійки на лікування. Правда, його дружина уточнила, що дав 200 гривень сестрі, але це мізер. За словами дружини, лише одна крапельниця коштувала близько 70 грн., а таких Михайлу упродовж лікування капали по кілька на день.


Дуже цікаву відписку постраждалому дали в райвідділі міліції. Унікальним у цьому документі за підписом керівника Іршавського РВ УМВС в області І.Гольчі є останній абзац, де пан Гольча «одноразово» рекомендує постраждалому звернутися в суд, правда, не уточнює, хто має бути відповідачем – дика тварина олень або ж його власник, про якого жодним словом не обмовилися в цій відписці.Сестра постраждалого Мар’яна Сотмарі, котра мешкає неподалік і оплачувала лікування брата, каже, що до суду не будуть звертатися. «Немає сенсу тягатися по судових інстанціях з багатієм. У нас немає грошей на адвокатів», - каже вона. В той же час, за словами Мар’яни Сотмарі, власник Орлика запевнив, що компенсує всі витрати на лікування постраждалого Михайла, правда, не уточнив, коли саме це зробить. Жодної розписки чи якогось документа від підприємця родина постраждалого не взяла. «Живемо в одному селі, то думаю, що ця людина дотримає свого слова», - каже Мар’яна Сотмарі.


 

Коментарі

Л
людина

а який баран тримає оленя дома

ЯГ
Ярослав Глагола

Подати позов на Оленя в суд - це право потерпілого. Залишається тільки сподіватися, що суд прийме до уваги положення Закону України `Про захист тварин` і покарає Оленя умовно.

Читайте також