У Facebook підтвердили, що співпрацюють зі спецслужбами

6
1

Керівництво соц. мережі спростувало будь-які звинувачення і непідтверджені заяви про факт ведення шпигунства.

Так у компанії відповіли на закиди засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, який назвав соціальну мережу «жахливою машиною шпигунства». Представник компанії повідомив, що Facebook дійсно надає спецслужбам та правоохоронним органам інформацію про своїх користувачів, але в дуже крайньої необхідності та лише за умови, якщо вони мають законні підстави для її отримання.

Зовсім недавно відбулося інтерв'ю під час якого Джуліан Ассанж заявив: «Facebook - повна база даних про людей, їх імена, адреси, місця перебування, сімейні зв'язки, відносини і спілкування один з одним. Всі ці дані накопичуються в Сполучених Штатах і доступні американській розвідці ». Він додав, що Facebook, Google, Yahoo! і інші базуються в США інтернет-гіганти мають спеціальні онлайн-інтерфейси, розроблені для використання американською розвідкою. «Мова не йде про виконання судових розпоряджень - вони мають інтерфейси, розроблені для розвідки. А раптом Фейсбук і був створений американською розвідкою? Ні, навряд чи. Просто розвідка має можливість чинити політичний і юридичний тиск на компанію. Видавати особисту інформацію на кожний окремий запит для них занадто дорого, тому вони автоматизували процес », відкрито заявив Ассанж.

Видання Forbes пише, що на сьогоднішній день, правосуддя використовує всі сучасні методи в боротьбі зі злочинцями. Поетом, представникам правосуддя доводиться все частіше звертаються до соціальних мереж і ІТ-компаній, які зберігають величезну кількість персональних даних, як до джерела доказів слідства. Телекомунікаційна компанія Sprint підтвердила, що має спеціальний інтерфейс для офіційних запитів на отримання інформації, так щорічно отримує мільйони таких заходів і змушена поставити їх задоволення на конвеєр.

Маючи відповідний судовий припис, правоохоронні органи мають право використання автоматизованого інструменту Sprint, що дає доступ до GPS-координат клієнтів компанії. За словами прес-секретаря Facebook, нічого подібного соціальна мережа не має. Зате, обробкою запитів правоохоронних органів займається команда сертифікованих фахівців, за роботою яких спостерігають двоє співробітників федеральної прокуратури. Правоохоронні органи та спецслужби звертаються до Facebook на загальних підставах, через відкриту форму.

Коментарі

Ч
Чупакабра

Якби соціальних мереж не було, спецслужби мали б їх вигадати, бо добровільнішої бази даних годі й уявити. Facebook однозначно підпорядковується США, Вконтакті - російським спецслужбам. Та якщо Facebook є загальносвітовою платформою, то Вконтакті охоплює лише так званий "русский мир".

Читайте також