У Карпатах вувузели виготовляють з дерева і називають бруєра або корениця (ФОТОРЕПОРТАЖ)

20
0

Микола Тафійчук з Буківця Верховинського району виготовляє дерев'яні "вувузели" з 8 класу. За десять років зробив кілька сотень інструментів.

Хлопець походить з роду відомих в Україні майстрів музичних інструментів. Дід Михайло, два вуйки і тато виготовляють трембіти, флояри, дуди, скрипки, цимбали.

"Я називаю свої вувузели гуцульською мобілкою. Поки не було телефонів цими рогами сповіщали про себе колядники, перегукувалися на полонинах вівчарі", – каже 24-річний Микола.

Зараз для нього гаряча пора. Треба встигнути знайти якнайбільше цікавого закрученого березевого коріння. Зробити заготовки 80-90 см. І поставити їх на 2-3 місяці сушити. Коли береза добре висохне, її треба розрізати навпіл і вичистити середину.

"Шкрібляю часом і два дні. Бо як не вибрати добре середину й не просушити корінь, інструмент струхлявіє", - пояснює майстер.

Чим тонше горло, то буєра голосніше звучатиме. Дірочка для губ має бути шириною 6 мл і потім до кінця отвір розширяється.

Найважче, каже майстер, знайти добру березу з гладкою корою. Не стару і не надто молоду.

"Се як з дівкою — і застарої не хочу, і замолода зле", - жартує.

Свої "вувузели" Тафійчук продає по 400-600 грн. Каже, що до футбольного Євро -2012 змайструє менші та дешевші інструменти.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також