У липні на Закарпатті дефляція – 1,4%

6
0

Цей показник є одним із найкращих у країні

Дефляція в Закарпатській області, за даними Державного комітету статистики, у липні становила мінус 1,4%. Цей показник є одним із найкращих у країні. Вищий рівень дефляції в липні зафіксовано лише в Севастополі (– 2,5%). Про це учора, 6 серпня, власкорові ЗІКу повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.

Загалом в Україні показник дефляції у липні становив мінус 0,5%. З початку року на Закаратті фіксується один з найнижчих рівнів зростання споживчих цін в державі.

«На зниження рівня споживчих цін у липні в області вплинуло кілька факторів, – запевнив начальник головного управління економіки Закарпатської ОДА Віктор Погорєлов. – По-перше, другий місяць поспіль в Закарпатті фіксується один із найнижчих рівнів цін на паливно-мастильні матеріали. Деякі нафтотрейдери встановили в області ціни на бензин та дизпаливо майже на 10% нижче від загальноукраїнських. По-друге, в липні в краї подешевшали продукти харчування, в першу чергу на овочі і фрукти. Знизилися ціни і на яйця та молочні продукти».

На стабілізацію цін вплинули також антиінфляційні заходи, розроблені обласною владою, вважає Віктор Погорєлов. Так, збільшення вартості продукції можливе лише за умовою економічного обґрунтування таких дій. Це обумовлено „Меморандумом порозуміння”, підписаним між облдержадміністрацією і виробниками та представниками мережевої торгівлі.

Також розпорядженням голови облдержадміністрації в області на основні продукти харчування встановлено граничні надбавки у розмірі 10-15%. П’ятьма відсотками обмежено і рівень рентабельності підприємств, що випікають хліб та хлібобулочні вироби.

 

Закарпатська область одна з п’яти в Україні, де за підсумками травня зафіксовано дефляцію – 0,1%. А за результатами першого півріччя рівень зростання споживчих цін на Закарпатті один із найменших у країні. Такі дані 10 липня ЗІКу повідомили в Управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.

У червні дешевшими на Закарпатті стали овочі та фрукти, молоко, сир, яйця, олія та цукор. Натомість, подорожчали м’ясо та хліб – майже на 2%. «На стабілізацію цін в області вплинула низка факторів, – вважає начальник головного управління економіки Віктор Погорєлов. Так, підписаний “Меморандум порозуміння” між облдержадміністрацією і виробниками та представниками мережевої торгівлі передбачає збільшення вартості продукції лише за умови економічного обґрунтування таких дій. Одночасно розпорядженням голови облдержадміністрації Олега Гаваші в області при реалізації основних продуктів харчування встановлено рівень торговельної надбавки в межах 10-15% до оптової ціни виробника. У 5% обмежено рівень рентабельності підприємств, що випікають хліб та хлібобулочні вироби. `Загалом, – каже начальник головного управління економіки ОДА Віктор Погорєлов, – цінова ситуація на ринку продтоварів області залишається стабільною і в липні».



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також