У міліції заявляють, що їх змушують фальшувати матеріали стрілянини 11 липня в Мукачеві. Балога просить ГПУ перевірити

19
10

Народний депутат України, лідер Єдиного Центру Віктор Балога звернувся до Генерального прокурора України Віктора Шокіна з проханням приділити відповідну увагу фактам, які 14.08.2015 були оприлюднені на одному із Інтернет-сайтів.

Зокрема, було опубліковано відкритий лист працівників Управління карного розшуку УМВС України в Закарпатській області, адресований народному депутату України, члену ТСК Верховної Ради України з розслідування подій 11 липня 2015 року  Мосійчуку І.В., послу Сполучених Штатів Америки Джеффрі Р. Пайєтту та ЗМІ, щодо безпосередньої причетності керівництва МВС та управління в Закарпатській області до згаданих подій, приховування та знищення доказів їх причетності, тощо.

Своє небажання співпрацювати із іншими членами ТСК-вихідцями із Закарпаття оперативники пояснили надзвичайно близькими стосунками начальника Мукачівського МВ УМВС Шимоняка та народного депутата В.Пацкана, які є кумами та близькими друзями, як і власне Лунченка з раніше судимим лідером хустського ОЗУ Шимоні («Ніка»), що безпосередньо контролює контрабанду підакцизних товарів у Румунію. Крім того, люди останнього під керівництвом Роберта Борка (був судимим за побиття міліціонера) на стороні М.Ланя брали участь у перестрілці в комплексі «Антарес».  Як зазначено оперативниками, доручення допомогти М.Ланю (Блюку) зброєю та людьми давав член ТСК В.Лунченко.

В.Балога вважає, що така інформація також повинна бути перевірена, оскільки може мати значення у дослідженні тих подій.

Занепокоєння авторів листа викликає ризик стати стрілочниками в цій ситуації через намагання їх керівництва відбілити себе та свої дії, оскільки ними регулярно отримувалась інформація про наявне важке озброєння у представників Правого сектору, їх маршрути пересування, в тому числі 11 липня 2015 року, інші дані отримані в результаті оперативно-технічних заходів. Але жодних дій щодо присікання дій Правого сектору чи банди Блюка, їх затримання ними не було зроблено. Саме це і зробило можливим кривавий конфлікт, який тільки пасивно фільмувався. Більше того, за день до цих подій ними було отримано відповідні ухвали Закарпатського апеляційного суду щодо проведення оперативно-технічних заходів. Світло на мотиви ляльководів з міліції може пролити аналіз судових ухвал щодо встановлення стаціонарних постів зовнішнього спостереження по вул.Лермонтова біля «Антареса», що здійснювали відеофіксацію, а також щодо спостереження за базою Правого сектору. Відповідний дозвіл отримав начальник Управління оперативної служби Мошак В. за день до цих подій, тобто 10 липня 2015 року.

Політик переконаний, що матеріали цих ОРС, в тому числі ухвали суду з нею пов’язані, повинні стати об’єктом вивчення слідчими ГПУ, які розслідують цю справу. А дії керівництва авторів звернення можуть свідчити про те, що ними свідомо провокувався конфлікт, при якому повинні були бути жертви. На жаль, жертвами стали не тільки учасники бандитських розборок, а й працівники міліції та цивільні.

Заявники чітко вказують на те, що отримані оперативні відомості терміново докладувались керівництву УМВС. Відомо, що на обох керівників оперативних підрозділів УМВС (Руснак І. – начальник Управління ОТЗ та Мошак В. – начальник Управління ОС) з боку керівництва чиниться тиск та їх примушують знищувати ряд оперативних матеріалів. Невипадково їх обох терміново відправлено у відпустку.

Віктор Балога вважає, що в результаті аналізу матеріалів відповідної ОРС слідчими Генеральної прокуратури України необхідно притягати до відповідальності керівництво УМВС як мінімум за службову недбалість за дії, які призвели до каліцтв та смертей. Авторами звернення наводяться конкретні телефони та зазначається їх належність абонентам, аналіз яких дозволить підтвердити факт намагання керівників середньої ланки додзвонитись до начальника УМВС  Шаранича С. та повідомити про факт виїзду озброєних кулеметами та гранатометами представників Правого сектору, проїзд їх по автодорозі міжнародного значення в т.ч. через стаціонарні пости ДАІ. Але, Шаранич С. свідомо не піднімав слухавку і не відповідав на жодні повідомлення, які йому надсилались.

Зазначене мало б бути підтверджене шляхом допитів причетних осіб і їх пояснень, роздруківками трафіка їх телефонів (зазначені в листі, що опублікований у ЗМІ), пояснень офіцерів чергової частини УМВС та працівників приймальні УМВС.

Потребує вивчення та оцінки також дії начальника Управління ОС УМВС Мошака В., щодо передачі оперативних відеоматеріалів з подій у Мукачево з обмеженим грифом  Шараничу С, які той в подальшому передав народному депутату України М.Наєму і той опублікував їх у відкритому доступі. Порушення режиму таємності може довести відповідна експертиза, якою буде доведено, що фільмування, яке проводили оперативники та відео, опубліковане М.Наємом, є ідентичними.

Особливе занепокоєння викликає інформація про те, що керівництво УМВС дало команду знищити відео, зроблене в ході виконання оперативного відеоспостереження місця подій 11 липня 2015 року. На ньому були зафіксовані озброєні члени ОЗУ Блюка, які безперешкодно приїжджали та від’їжджали з комплексу «Антарес». Але це відео керівництво УМВС під загрозою звільнення працівників, що його виконували, наказало знищити.

Враховуючи вищенаведене, з метою недопущення знищення доказів, уникнення відповідальності винних у загибелі людей, безумовного забезпечення принципу невідворотності покарання за вчинений злочин, прошу Вас, шановний Вікторе Миколайовичу, приділити відповідну увагу зазначеним фактам та забезпечити повноту розслідування, яке здійснюють слідчі Генеральної прокуратури України з урахуванням інформації, оприлюдненої оперативниками. Вважаю, що відповідати за смерті та каліцтва людей у м.Мукачево 11 липня 2015 року повинні не тільки безпосередні виконавці цього злочину, а й усі, хто переступив закон, сприяв цьому чи спонукав до цього інших.

Коментарі

А
а

при чому туй америцький посол?Увин намисник чорножопого на украйини,ци яка роль сього дауна?Или се йе формальнойе подтверження,же штатники проплатили переворот проти янека,тай типирь являвуться руководителями?Сила.

ІП
Іван Пальо

Дауну Перевіряти на підставі чого? Документ без підпису це просто папірь яким ся мош подтерти. Без підпису ніхто нічого не буде перевіряти, тим більше менти. Само собою про стрєлку було відомо заздалегідь, раз є відео з самого початку конфлікту. А решту фактів? Контрабанду, наркоту, тітушок як ти перевіриш?

ДЩ
Дауну що пище даунам

Останньому дауну пояснюю, коментують тут те кого що болить і не біда що може не в тему. Менти більшісь злочинці. А про яшахрайку Балажку та ііідочку вбивцю люди будуть писати, доки з сими хвойдами не наведуть нарешті порядок законний. Одна лише слідча із мукачівсткого УМВС, молода офіцер, не побоялася зухвалоі аферистки Балажки Н. , яка її шантажувала і погрожувала,Директорки, з фальшивим дипломом про освіт. Молода слідча не побоялася ні вказівок з верху, ні залякувань злодійки Балаж Н. І довела професійно факт підробки диплому шпхрайки. Такі слідчі молоді, амбітні мають очрлювати різні правоохоронні органи, не йдучи на зговір і корупцію! Респект слідчій мукачівського умвс!

С
саша

мошак, то хабарник, набрав пустоту на роботу у розвыдку за гроши и зараз робить безпредели, вернувся в ментуру з пенции, продаэ оперативни материали и т.д. РОЗБЕРИТЬСЯ

G
google.net

А на що вам підписи? Дане звернення можна й не розглядати, але викладена інформація однозначно підлягає перевірці компетентними органами.

КД
к дауну

Ты даун точно, лист бомба, и что тут пишут что они продажные, если крыминальные дела по таким как Балаж, не могут не чего сделать, а тут они смелости набрались? Хватит людей за дураков держать, хотя такие как даун ещё много!

Д
Даунам

Лист-бомба, обгрунтований, хто б його не писав. Факти легко перевірити. А ви що взагалі коментуєте?

Г
ГАК

Смішно читати, ментам вірити себе не поважати, всі ми бачимо як ведуть справи за Балажкам що однією що інший, і хто їх там змушує підробляти справи? Видно гроші Балажки, так що не розказуйте казки, менше хабарів беріть.

К
коп

По перше: це важкий злочин з боку керівництва ДАІ - службова халатність та сприяння злочинному угрупуванню. По друге-зараз скоюється ще більший злочин, прикривання, вірніше "кришування" злочинців в особі начальника УДАІ Бойчука М.М.-кума Москаля Г.Г. Бойчук корупціонер часів ЯНУКОВИА-Русина(АНТИБІОТИКА), про шо ви шановні говорите?

ІП
Іван Пальо

А підписи де?

Читайте також