У Мукачеві відкрилася виставка авангардного живопису

13
0

Лавранта Бокотея

`За стовпами Геракла` — так назвав свою персональну виставку авангардного живопису, що відкрилася в міській картинній галереї, Лаврант Бокотей.



Виріс він у Чинадієві, звідки мистецькі шляхи повели його разом з братом Андрієм у світи. Андрій зупинився у Львові, де нині є ректором Львівського інституту прикладного мистецтва, відомим далеко за межами України майстром скла. А Лаврант, близькі і знайомі звертаються до нього `Павло`, опинився аж у Сибіру - зі своєї волі - працював в місті Норильську Тюменської області. А там українців і, зокрема, закарпатців, дуже багато. Незабаром став фундатором творчого об`єднання митців, яке плідно працює, влаштовував персональні виставки у багатьох містах Сибіру, брав участь у збірних вернісажах тюменських художників. А потім були персональна виставка в Москві, три - в най-престижніших галереях Будапешта, де його вітали посли України та Росії, інших держав.



А коли прийшло справжнє визнання, приїхав з персональною виставкою до рідного Мукачева. Це було в 1993 році. Картини Бокотея справили, не побоюся цього визначення, справжній фурор. Такої техніки сюрреалістичного письма в Мука-чеві ще не бачили. Потім було 16 років розлуки-невідомості, принаймні, для мукачівських шанувальників живопису. Ні, Лаврант приїздить до рідною краю майже кожного року, торік влаштував виставку своїх робіт в Ужгороді, допомагав у мистецькому становленні Чинадіївського замку, але вийти зі своїми новими роботами до му-качівців наважився лише цієї весни.



Про твори, виставлені нині в картинній галереї, нічого говорити не буду, їх краще хоч один раз побачити.


Під час розмови в 1993 році Лаврант Бокотей зізнався, що заповітна мрія життя - побувати в Парижі, вклонитися пам`яті Ван Гога, оповідь про якого змінила всі його юнацькі плани щодо майбутньої професії. Запитую, чи здійснилася та мрія?



- Все важливе ніби зробив: разом з вірною дружиною Ганною виховали трьох дітей. Ярослав - поет і музикант, уже написав першого вірша українською мовою, адже всі роки, крім удома, розмовляв російською, донька Яна після закінчення Петербурзького університету викладає нині в Мукачівському технологічному інституті. Олег залишився поки що в Росії-там цікавіша робота. Ми вирішили повернутися до рідного краю назавжди. А ось мрія про Париж ще не здійснилася, але ще не вечір, - завершив з посмішкою художник.



На відкриття персональної виставки робіт Бокотея в Мукачеві високу оцінку творам художника дав міський голова Мукачева Золтан Ленд`єл і щиро привітав митця із поверненням додому. Радник парламенту Угорщини і давній товариш Бокотея Л асло Сюч відзна-чив, що Лаврант Бокотей по праву є художником європейського рівня і має високий авторитет у майстрів пензля Угорщини. Щиро привітали Бокотея і кандидат мистецтвознавства Атілла Коприва та інші митці й шанувальники творчості.




Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також