У Мукачеві запланували створити туристичний центр з навколишніми громадами (ФОТО)

6
0

Сьогодні, до замку Паланок прибули представники Державного агентства розвитку туризму, які разом з іншими представниками цієї галузі обговорили важливі питання сучасного туризму.

Як повідомила кореспондентка Mukachevo.net, на захід прибули голова ДАРТ Олеськів Мар'яна та керівник напряму з розбудови туристичної інфраструктури на місцях ДАРТ Ігор Чава. А також представники Мукачівської, Іршавської, Довжанської, Кольчинської, Чинадіївської, Івановецької та Верхньокоропецької громад, представники туристичних асоціацій, бізнесу, крафтових виробництв.

Основна ідея Державного агенства розвитку туризму - об’єднати кілька громад для того, щоб стати цікавішими для туриста, як українського так і закордонного.

Такі проекти уже починають працювати на Поділлі та на Гуцульщині.

"Спільними зусиллями, цей сезон таки відбувається, але ми маємо готуватися до наступних і до закінчення війни. Бо наша перемога обов’язково буде. І навіть зараз емоційне розвантаження для українців потрібне. І туризм чудова можливість відволіктися та культурно збагатитися. Наше завдання - скласти пазли (все що є на різних територіях) об’єднати у єдиний продукт", - наголошує голова ДАРТ.

Наприклад, зараз у Мукачеві турист може провести 2 дні. Щоб йому було цікаво залишатися тут тиждень потрібно додати ще щось. Доєднати інші громади зі своїми туристичними родзинками.

Окрім того, представники Державного агенства кажуть, готуються не лише до внутрішньоукраїнського туриста, а й очікують гостей з-за кордону. Вже навіть працюють над створенням електронної черги на кордоні.

Нова програма передбачає створення служби з офісом та фінансуванням.

"Про це говорить європейський досвід. Тільки так все може ефективно працювати. Державна служба зі свого боку може допомогти у вирішенні юридичних питань та формуванні стратегії",- каже Ігор Чава.

Обговорити співробітництво зібралися представники сфери туризму, приватні підприємці, виробники крафтових продуктів з різних куточків Закарпаття.

Міський голова Мукачева Андрій Балога у своєму телеграм-каналі додав, що здійснити цю ідею можна шляхом муніципального співробітництва, підписання спільного договору між громадами та створення єдиної комунальної установи або підприємства, яке займатиметься розвитком громад.

"Важливо забезпечити системне фінансування установи, залучення донорських коштів та дієвого договору. Створення єдиного туристичного центру дозволить об'єднати зусилля громад, зробити регіон більш привабливим для туристів і створити нові робочі місця", - йдеться у повідомленні міського голови.Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також