У Мукачівського спортклубу "Тріумф" День народження

6
1

йому виповнилося 9 років

Нині у Мукачівському спортивному клубі «Тріумф» -понад 150 вихованців десяти вікових груп. Наймолодшому - усього п"ять років, найстаршому спортсмену -за двадцять. Усіх їх об"єднує любов до спорту. Показовими змаганнями «тріумфівці» відсвяткували свій дев"ятий День народження.

Турнір, присвячений дев"ятиріччю «Тріумфу», проходив у спортзалі Мукачівської ЗОШ № 13. Тут зібралося чимало поціновувачів виду спорту. Кіокушинкан карате бо це здоров"я тіла і сила духу.

- Щоб стати справжнім майстром слід постійно пам"ятати про вісім вимог - це спокій, слухняність, скромність, розум, повага, уважність, свідомість, миролюбність. Тільки володіючи цими якостями, можна говорити про серйозне тренування тіла і розуму в Кіокушинкан, - зауважує Голова Закарпатської обласної федерації карате Ігор Капура.

За першою освітою він льотчик, за покликанням - тренер, 17 років тому прийшов у цей спорт. Згодом створив у місті над Латорицею спортивний клуб з Кіокушинкан карате. Нині серед вихованців «Тріумфу» - чемпіони України Катерина Качма, Христина Бабіля, Інна Рішко, Мирослав Свідеров, Сергій Матьковський, Володимир Костюнін, які неодноразово підтвердили здобуте звання своїми спортивними перемогами.

Десятки кімоно то миготіли у залі під час підготовки до виступів, то завмирали, коли спортсмени виконували ката.
Мукачівські спортсмени демонстрували свою майстерність у виконанні ката - традиційні канонізовані комплекси комбінацій, які виконуються без партнера.

- Ката - стиль карате й один з наріжних каменів будь-якої традиційної школи. Виконання цих вправ сприяє шліфуванню основних видів базової і комбінаційної техніки, розвиває почуття простору, дозволяє поліпшити периферійний зір, стає школою дихального контролю й активної медитації. Ката - унікальний засіб навчання, характерний для всієї далекосхідної культурної традиції. Це своєрідні рухові тексти, що дозволяють передавати інформацію від учителя до учня з покоління в покоління. В Кіокушинкан, де головною «крапкою відліку» є реальність боротьби, вищий зміст виконання ката складається в медитативному створенні цієї реальності, - каже Ігор Капура

- Значення ката важко переоцінити, але це очевидно насамперед для тих, хто вже досить просунувся на шляху бойового мистецтва, - каже вихованка «Тріумфу», чемпіонка України Катерина Качма.

Враження від турніру - найяскравіші, спортсмени віком від 5 до 17 років - немов одна дружна сім"я. А як вправно виконують ката, аж дух перехоплює: повільні рухи миттєво змінюються різкими випадами.

Нинішній турнір відбувся завдяки спонсорам - Мукачівськійї міській партійнійї організації БЮТ. її голова Ольга Фенчак разом з депутатом Мукачівської міської ради від БЮТ Олександром Перестою закупили для переможців медалі та кубки вищого ґатунку, якими нагороджують учасників національної першості.

Нагороджуючи юних спортсменів, а у кожній з десяти вікових груп було по троє призерів, Олександр Переста жартома пообіцяв терміново навчитися окремим ритуалам, бо сумнівався, чи вірно відповів нахилом голови на вітання переможниці. Проте присутні не зважили на «окреме порушення правил» і дякували йому такими гучними оплесками, що він аж знітився.

- Дякую від усіх вихованців «Тріумфу» за приємне свято, - каже Юрко Русин, наймолодший вихованець, чемпіон області, якому невдовзі виповниться шість років.

Коментарі

О
Олег

>чемпіони України Катерина Качма< не Качма, а Корчма! >Мирослав Свідеров> Не Свідеров, а Свідерок! А взагалі все ОК

Читайте також