У православних Закарпаття почався Великий піст

57
10

З понеділка, 18 березня, у православних закарпатців розпочався Великий піст. Триватиме він до 5 травня — до Великодня.

Великий піст — це найдовший і найсуворіший період для християн, коли варто обмежуватися в їжі чи залежностях. Його ще називається Чотиридесятницею, адже він має 40 днів. Останній тиждень перед Великоднем називають Страсним, однак його виокремлюють від Великого посту і він є найсуворішим у році.

Великий Піст — це час покути, який готує до пережиття найголовнішого християнського свята Воскресіння Господнього. Цьогоріч Великий піст у православних вірян триватиме з 18 березня до 5 травня — саме цього дня у 2024 році В ПЦУ відзначають Великдень.

Як треба постити

Священники наголошують, що піст — це не просто період відмови від їжі або розваг, це також час для духовного зростання і покаяння перед Богом. Під час Великого посту важливо зосередитися на внутрішньому очищенні і відновленні духовного зв'язку. Піст також може стати часом для роздумів над своїм життям і духовними цінностями. Важливо присвятити час посиленій молитві і читанню Біблії, щоб зміцнити свій духовний зв'язок з Богом. Також важливо виявляти милосердя до інших, допомагаючи тим, хто в біді, виявляти щедрість та доброту. Піст також може бути часом для вироблення позитивних звичок і відмови від поганих звичок, що заважають духовному зростанню. Також важливо намагатися прощати та шукати прощення від інших, щоб очистити своє серце перед Богом.

Що можна їсти в час посту

Під час Великого посту забороняється вживати в їжу м'ясні продукти, рибу, яйця, молоко, а ще споживати продукти частіше одного разу на день, пити алкогольні напої, палити. Дозволяється рослинна їжа (фрукти, овочі, сухофрукти), соління і квашення, сухарі, чай, бублики, гриби, горіхи, чорний і сірий хліб, каші на воді, киселі. Необхідно на увесь цей час відмовитися від лихослів'я та тілесних втіх.

Щосуботи та неділях, а також в дні великих свят, які збігаються з Великим постом, дозволяється додати до раціону пісну олію, вино, а вживання їжі збільшується до двох разів на день.

В церкві дозволяють послаблення посту військовим, вагітним жінкам, хворим, дітям, літнім людям та тим, хто подорожує.

Слід зазначити, що перші чотири дні посту і вся Страсний тиждень вважаються найсуворішими. В Чистий понеділок (перший день посту) та Велику п'ятницю (остання перед Великоднем) заборонено вживати їжу. А ось в першу п'ятницю Великого посту дозволяється їсти тільки відварену пшеницю з цукром чи медом.

Існує і певний графік харчування, якого рекомендують дотримуватися за "монастирським уставом" у дні посту:

  • понеділок, середа, п'ятниця — сухоїдіння (компоти, вода, овочі та фрукти);
  • вівторок і четвер — гаряча їжа без олії;
  • субота і неділя — гаряча їжа з олією.

"Справжній піст — не дієта задля схуднення. Піст не призначений для "покарання" нашого тіла, а для того, щоб здобути глибші стосунки з Богом. Преподобний Єфрем Сирійський говорить: "Ти постиш? Доведи це своїми ділами. Коли побачиш бідного, дай милостиню. Коли маєш ворога, примирися. Коли побачиш свого друга щасливим, не заздри". Що за користь, коли ми стримуємося від м’яса і риби, а "з’їдаємо" братів? Отже, мета посту — очищення і покаяння душі, заглиблення в себе і перебування там наодинці з Господом. Це час самоаналізу, уважного перегляду свого життя, період виправлення своїх недоліків. Піст — це нагода вийти на новий рівень стосунків з Богом. В цей час варто приділяти більше уваги і відвідуванню храму, молитві, допомозі ближнім", — наголошують священники.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

ДА
до Агностик 12:49

Агностик/СПРАВЕДЛИВИЙ/Зауважливий/РУСИНИ/Мадяриско, ти і попа римський - одного поля ягоди

А
Агностик

А моя РЕЛІГІЯ - це палинка , контрабас , фейкорусинство і СПАМ на цьому сайті під десятком тупих кликух . "Божоє божоле вічно вбухлий ги желе" Петро Гецко ,ІМПЕРАТОР ПУДПАЛИНКОВОЇ РУСІ

А
Агностик

Папа римський порадив і закликав підняти білий прапор , бо його "бог" не в змозі зупинити бодай одну війну з декількох десятків, що ведуться в світі . "Релігія - засіб захисту багатих людей від вбивств і грабежів бідними " Наполеон Бонапарт ,ІМПЕРАТОР ФРАНЦІЇ

ДН
До нижнього "Редакції"

На Закарпатті всі греко-католицькі парафії підпорядковані Мукачівській греко-католицькій єпархії, яка підпорядковується напряму святому престолу. УГКЦ - це окрема структура від МГКЄ, тому в них піст і почався пізніше

ДН
До нижніх

У греко-католицьких вірян МГКЄ ( Пасха 31 березня ), піст вже закінчується! У греко-католицьких вірян УГКЦ, православних вірян Київського Патріархату і православних вірян московського патріархату піст лише почався.

Х
ххх

Ба коли у вас ся начав піст та православні анни енної букви нинаписали піллої.

7
73

у гундяєва і путіна почався піст - конкретизуйте, будь ласка

У
Уйко

У москаликів? Та най,хоть шляпу полірують....

Р
Редакції

Ви ж знаєте, що і вгреко-католиків почався піст. Багато парафій тримається того ж порядку, о і парафії греко-католиків решти України

М
Марися

Редакція ,уточніть,що у православних московського патріархату почався піст.У всіх інших він уже підходить до кінця.

Читайте також