У пунктах пропуску через Державний кордон України

22
0

буде змінена методика проведення оглядової роботи

Наказ про це нещодавно був підписаний у Адміністрації Державної прикордонної служби України. Загалом громадяни, які будуть перетинати кордон, зайвих незручностей відчувати не будуть, але деякі особи, транспортні засоби та вантажі можуть потрапити в своєрідну групу ризику.


Поштовхом для новацій стала автоматизація збору та аналізу інформації в Державній прикордонній службі. У зв’язку з цим було прийняте рішення поєднати елементи сучасного інформаційного, оперативного та технічного забезпечення у цілісну систему оглядової роботи.


Ядром нової методики буде активна, така що постійно оновлюється, загальновідомча база даних з аналітичними висновками та демонстрацією передового досвіду. База міститиме описи усіх тайників та схованок та буде своєрідним довідником у визначенні схеми проведення огляду. У ній також будуть міститися дані про осіб та фірми причетні до протиправної діяльності з зазначенням ступеню їх причетності.


Згідно з наказом, найближчим часом будуть створені каталоги транспортних засобів за типами з детальним описом їх технологічних особливостей. Також будуть посортовані усі пункти пропуску через державний кордон в залежності від їхніх особливостей та ризиків протиправної діяльності. Це дозволить відслідковувати та оперативно реагувати на зміни в напрямках пасажиро-вантажо потоку, зміни цінових умов на товари, нові форми протиправної діяльності, тощо.


Нова система також передбачає постійний взаємообмін інформацією з контрольними, взаємодійними службами, правоохоронними органами України та суміжних держав, а також отримання інформації, яка може вказувати на можливу протиправну діяльність від пасажирів транспортних засобів, які прямують через кордон.


Також незабаром у прикордонних загонах та регіональних управліннях будуть створені нештатні оглядові групи, які при потребі зможуть посилювати чи повністю заміщати контролерський склад у тому чи іншому пункті пропуску. Це зможе збільшити пропускну спроможність таких пунктів, та ефективно протидіяти втягуванню контролерів до корупційної діяльності.


Не виключає нова методика і перевірених часом методів – використання службових собак, навичок психологічного спостереження, технічну підготовку персоналу, тощо. Але, наприклад, службових собак будуть переважно залучати з урахуванням загроз та ризиків, які притаманні конкретним пунктам пропуску, для виявлення тайників та схованок, зброї, вибухових речовин, наркотиків.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також