У Солотвині утворилося п`ять нових карстових воронок

16
0

а старі збільшуються в діаметрі

У селищі Солотвино Тячівського району Закарпатської області утворилося ще п`ять нових карстових воронок. В ніч з 7 на 8 лютого 2008 року на території зони відпочинку "Солені озера" утворилися п`ять нових карстових воронок, радіусом близько 4 тисяч метрів.

Також спостерігається збільшення в діаметрі карстових воронок, які утворилися раніше, повідомили в прес-службі ГУ МНС України в Закарпатській області.

Як повідомлялося раніше, на території промислового майданчикворонкиа шахти №9 Солотвинського солерудника утворилося карстова воронка приблизно 30-40 метрів в діаметрі об`ємом приблизно 10 тисяч м куб. Експерти натякають на на техногенну катастрофу в регіоні, яка загрожує не тільки підприємству, але і селищу.

"В межах шахтних гірських відведень за останні роки утворилися і продовжують утворюватися провали земної поверхні, "воронки", тріщини, які стали красномовним натяком на техногенну катастрофу в регіоні, яка загрожує не тільки підприємству, але і селищу", - йдеться в повідомленні прес-служби територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області.

За інформацією прес-служби, "воронка" знаходиться між південною стіною будівлі солефабрики і затопленою шахтою №7, приблизно за 50 метрів від фабрики.

Попередня карстова воронка зафіксована 22 грудня 2007 року об`ємом 4 тисячі м куб.

Аварійні ситуації на Солотвинському солеруднику почастішали з осені 2004 року 21 листопада через випадіння породи (галечника), що призвело до значних пошкоджень армування.

Було заборонено експлуатацію стовбура "Вентиляційний" шахти №8 Солотвинського солерудника. 5 грудня 2004 року у дворі домогосподарства жителя смт Солотвино стався провал земної поверхні. "Воронка", яка з`явилася над дренажною штольнею "Північна" шахти №9, склала 4м в діаметрі і приблизно 8м глибиною.

Разом з тим, спостерігається і активізація підтоплення гірських виробок, руйнування об`єктів на поверхні. Таким чином, 16 січня 2006 року під час подачі залізничних вагонів під заповнення сіллю, зруйнувався вузол навантаження.


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також