З 2001 року в США квітень – це офіційно місяць боротьби із сексуальним насильством, який передбачає низку кампаній по всій країні, у різних спільнотах.
Слоган цьогорічної кампанії із подолання сексуального насильства – «Час долучитися до розв’язання проблеми» ("It’s time … to get involved"). Акцент ставиться на залучення до превентивних заходів кожного / кожної з нас, аби звернути увагу на проблему сексуального насильства чи то у школі, університеті, робочому середовищі, чи у своїй спільноті, районі проживання. Головне завдання кампанії - проінформувати про проблему та спонукати пересічних її свідків не мовчати.
Традиційно сексуальне насильство вважалося таким, про яке соромно говорити, зізнаватися, і яке стосується когось, але не нас. Натомість, як свідчать результати досліджень проблеми гендерного насилля, воно притаманне усім прошаркам суспільства і соціальним групам. Близько 2/3 усіх згвалтувань в США відбувалися з боку особи, яку жертва знала. Кожна шоста жінка в США протягом її життя була жертавою згвалтування чи спроби згвалтування. Окрім того, згідно з даними Національної коаліції проти домашнього насильства, у США 25% жінок зазнають домашнього насильства протягом життя. Також в результаті дослідження виявлено, що жінки у віці 20-24 років мають найбільшу вірогідність зазнати насильства з боку інтимного партнера.
Залучитися до інформування про проблему закликають ролики, створені Національним ресурсним центром із питань сексуального насильства (National Sexual Violence Resource Center) та розміщені, наприклад, в центрі Нью-Йорка на Таймс сквер. Оскільки щодня близько 1,5 млн. людей проходять повз це одне з найбільш відомих місць Нью-Йорка, то автори ідеї вважають, що це хороша можливість привернути увагу перехожих до превентивних заходів із питань сексуального насильства.
Як свідчать дані американських досліджень, 20% населення США мають ймовірність зазнати протягом життя сексуального насильства. Притому близько 60% випадків такого насильства не повідомляються до відповідних органів. Жертрва мовчить. Досить часто свідки насильства теж мовчать. Що можуть зробити пересічні мешканці країни? Головне – не ігнорувати проблему, не стояти осторонь. З проблемою сексуального насильства намагаються боротися як загальнодержавному, так і локальному рівні. Низка інших роликів, присвячених проблемі сексуального насильства, переконує у цьому. Зокрема, Далласький кризовий центр з питань згвалтувань (Dallas Area Rape Crisis Center) створив просвітницький ролик «It's Time-Sexual Assault Awareness Month 2011» для мешканців свого штату Техас. У інформації до ролику зазначені цифри, які не можуть залишати байдужими: кожна п’ята жінка та кожен двадцятий чоловік у штаті Техас були жертвами сексуального насильства. Відео заохочує свідомих мешканців: «Настав час створити спільноту, де сексуальне насильство не толерується». Вдалий приклад іншого відеоролику – увага до проблеми «мовчання друзів» щодо проблеми сексуального насильства. Ще один приклад інформаційної кампанії - Коаліція проти сексуального насильства штату Колорадо (Colorado Coalition against Sexual Assault) розробила на перший погляд досить простий, але змістовний ролик із використанням годинників, які активно «тікають» і потім дзвонять, символізуючи «настання часу» до дій.
Сексуальне насильство має різні форми - від вербального насилля і залякування до переслідування і згвалтування. Часто воно стосується нашого щоденного життя. Тому кампанія 2011 року «Час долучитися до розв’язання проблеми» у рамках місяця боротьби із сексуальним насильством у США має на меті привернути увагу до щоденної поведінки пересічних американців, закликати їх не бути байдужими. Адже у трагічній ситуації може опинитися будь-хто з родичів, друзів, близьких людей. І це може статися у такому місці, як метро. Тому в транспорті Нью-Йорка ви можете побачити (притому не лише у квітні) таку інформацію: «сексуальне домагання (sexual harassment) у метро – це теж злочин. Переповнений транспорт не виправдовує непристойних доторків. Не терпіть цього і не бійтеся повідомити працівнику метрополітену чи міліціонеру».
Занепокоєнність проблемою сексуального насильства в США виявив навіть президент країни. На початку квітня Барак Обама звернувся до американського суспільства із промовою «Національний місяць боротьби із сексуальним насильством у США». Обама не лише висловився з приводу серйозності даної проблеми, а заявив, що задля більш ефективного її розв’язання, у Держбюджеті за 2011 рік він удвічі збільшив фінансування Програми служб із питань подолання сексуального насильства (Sexual Assault Services Program).