У Великому Березному відкрито виставку письменника Федора Зубанича (ФОТО)

9
0

«Гідний син рідного краєю» - під такою назвою у Великоберезнянській центральній районній бібліотеці оформлено книжкову виставку до 63-річниці від дня народження відомого земляка, шанованого на Верховині українського письменника Федора Зубанича, проведено літературний огляд «Життєвий і творчий шлях Зубанича» на якому прочитали уривки з його творів студентки –практикантки бібліотечного відділу Ужгородського коледжу культури і мистецтва Яна Веселовська та Василина Васько.

Майже у всіх бібліотеках району оформлені книжкові виставки, полички , літературні огляди книг, написаних Зубаничем.

Одну з перших своїх книжок Федір Іванович назвав «Едельвейси Європи». У ній – розповіді про закарпатців, чиї долі  ще молодий прозаїк порівнював із едельвейсами, причому такими, що своєю мужньою красою возвелися над світом і стали воістину едельвейсами Європи.

Його доля була щедрою на далекі творчі дороги і зустрічі із видатними особистостями, чесним, простим людом, що стали сторінками багатьох книжок, в яких кожна сторінка, кожен рядок пройнятий щирою, синівською любов’ю до рідного краю, дорогих серцю Бескидів, під якими узрів цей великий світ, до людей, серед яких виростав, серед яких став відомим майстром слова.
«Довбушеві гори» - друга книжка молодого письменника і журналіста. Відрадно, що він на початку творчого шляху не обирає легких доріг, а підіймається в гору крутими плаями, де на нього чекає відкриття .

«З усіх людських чеснот найголовніша – бути людиною», - стверджує стародавнє єврейське прислів’я. Цією високоморальною думкою перейнята вся книжка Зубанича «Посеред крику біди», густо заселена живими й мертвими українцями і євреями. Хто читав і хто ще прочитає цю книжку, той переконається: коли мертві оживають в людській пам’яті, а живі вдруге народжуються, то нині сущі стають розумнішими і благороднішими, а життя – більш гармонійним, повносилим і гуманним.

Багато творів Федора Зубанича з’являлося саме після поїздок – чи то до сусідньої Східної Словаччини, чи й до далекої Австралії, до інших країн, де живуть наші земляки. Але близько до своєї мрії письменник підійшов аж у 2003  році, коли вийшла книжка перша із задуманих, а може й підготовлених трьох книжок «Довколосвітня мандрівка у пошуках України».

Ця книга є останнім духовним подвигом письменника, героями якої стали представники української діаспори в усьому світі. За його сценаріями створено чимало цікавих документальних кінофільмів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також