Вперше у внутрішньому дворі Мукачівського замку "Паланок" проводять археологічні розкопки. Археологам вдалося розшукати цікаві та цінні речі.
Як розповів журналістам "Суспільне Ужгород" керівник археологічних досліджень Володимир Мойжес, під час розкопок в Мукачівському замку вже вдалося знайти фрагмент середньовічної шпори, наконечник арбалетної стріли та частину стіни.
"З індивідуальних знахідок у нас є фрагмент середньовічної шпори, попередньо ми її датуємо 15-м століттям. Ще у нас є наконечник арбалетної стріли, так званий "болт", в гарному стані, який теж може датуватися 15-16-м століттям. Ми знайшли невелику пряжку залізну і багатий керамічний матеріал. Переважно це частини горщиків, глечиків 17 століття. Також фрагменти кахлі. Зокрема фрагмент кахлі, покритий зеленою глазур’ю, орнаментований. Наше завдання дізнатися яка тут стратиграфія, тобто залягання культурних шарів і яка потужність культурного шару", — розповідає Володимир Мойжес.
У музеї замку зберігаються експонати, які знайшли поблизу замкової гори. Найдавніші із часів палеоліту. Сама ж територія фортеці за словами наукового співробітника Мукачівського історичного музею Олександра Цільо, досі не досліджувалася. Археологічні роботи у дворі замку проводять уперше, розпочали їх 20 серпня. Розкоп зробили на території газону. Його площа приблизно 16 квадратних метрів.
"Мукачівський замок в археологічному плані недосліджений. Експедиція Ужгородського національного університету почала минулого року досліджувати один об’єкт у рові. А цього року ми вирішили досліджувати верхній замок Мукачівського замку, верхню частину, оскільки він вважається найбільш ранньою, найбільш перспективною частиною до визначення дати першої забудови замкової гори", — каже доцент кафедри археології, етнології і культурології УжНУ Володимир Мойжес.
У розкопках беруть участь співробітники УжНУ, студенти та волонтери. Археологічні роботи не вплинули на графік роботи Мукачівського замку. Туристи, які в ці дні приходять сюди, мають можливість побачити як працюють археологи.