У Закарпатському селі Лумшори відновили забуті чотиристалітні традиції. Зараз там “парять” туристів. У прямому сенсі. У чавунному казані з мінеральною водою, під якою розпалюють вогнище.
Колись непоказне село Лумшори, у якому мешкала якась сотня людей отримало нове дихання. За три роки воно перетворилося на бренд закарпатського туризму. Усе - завдяки джерелу з мінеральною водою, якій знайшли незвичне застосування.
Віталій Глагола, журналіст: “Село Лумшори – не схоже на інші. Тут варять людей. Туристів садять в 1000-літрову ємність, під якою горить вогнище. Воду в чугунному чані нагрівають до +45°С. Так треба просидіти десь 40 хвилин. А потім - у холодну воду”.
Таку процедуру радять повторити три-чотири рази. А з теплої води стрибати одразу у гірський струмок. Це туристам подобається. Особливо взимку, коли температура повітря - нижче нуля.
Валентин Скалозуб, відпочивальник з Києва: “Водичка добра, холодна. Градуса два. Контраст шикарно. Сейчас залезем в котел – будет резонанс бешеный”.
Чанівники переконують - сірководень, що міститься у воді, лікує опорно-руховий апарат і нервову систему.
Михайло Лангвізер, чанщик: “Тут сосуди розширяються, холодна вода – звужуються. І сірко-воднева вода має дуже добру дію на шкіру. Вона має антибактеріальну дію”.
У селі уже встановили десяток таких чавунних казанів, виготовлених на замовлення. Туристи започаткували вже і сімейну традицію – паряться на свіжому повітрі родинами.
Тетяна, відпочивальниця з Луцька: “Самі люди розказують і про властивості цієї води, чим вона корисна. Так і дізнались, вирішили спробувати її”.
Білокурський Володимир, відпочивальник з Донецька: “Дуже гарно. Дуже замічатєльно. Як для першого разу - витримуєте багато? Ну, ми рекорди не б’єм, але як гаряче – йдемо в річку. От зараз вже піду в річку”.