У Закарпатті знизився обсяг капіталовкладень

3
0

Підприємствами та організаціями у 2009р. у розвиток економіки області за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 2429,3 млн.грн. капітальних інвестицій. Обсяг інвестицій в основний капітал склав 1914,7 млн.грн., що наполовину менше, ніж у попередньому році.

Зменшення темпів   інвестицій  в основний капітал в цілому по економіці області  зумовлено зниженням  капіталовкладень в містах Ужгород, Мукачево, Мукачівському, Тячівському та Хустському  районах, на які припадає більше  половини загального  обсягу інвестицій.

Обсяг інвестицій в основний капітал у розрахунку на особу склав 1542,5 грн., що наполовину менше, ніж у минулому році. Вищим від середньообласного показника він є у містах Ужгород, Берегово, Мукачево, Чоп, Ужгородському, Великоберезнянському, Свалявському та Мукачівському районах. Натомість у Іршавському, Воловецькому, Рахівському,  Виноградівському та  Міжгірському  районах він складає 466,2– 742,3 грн.

У розвиток промислових підприємств спрямовано  майже  третину  капіталовкладень або 608,9 млн.грн.  Однак порівняно  2008р. їхні обсяги скоротилися на 36,4%. Це в першу чергу зумовлено зменшенням інвестицій у переробну промисловість та у підприємства з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води  на  36,9%  та  35,1%  відповідно.

Капіталовкладення  у розвиток організацій, що здійснюють операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям, зменшилися  на  63,1%, а їхня частка у загальних обсягах інвестицій в основний капітал становила  22,1%.

Знизилась інвестиційна активність щодо такого виду економічної діяльності як торгівля; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, де обсяг інвестицій зменшився наполовину.

У діяльність готелів та ресторанів спрямовано 35,1 млн.грн. капіталовкладень, що майже  на третину  менше,  ніж  торік.

У будівництво та технічне  переоснащення  об’єктів  транспорту та зв'язку спрямовано 235,6 млн.грн.,  що становить 12,3%  освоєних  обсягів. Їх обсяг, порівняно з попереднім роком, зменшився наполовину в основному за рахунок діяльності наземного транспорту, де обсяги інвестицій  скоротились  на  64,0%.

Зменшились інвестиції у соціальну сферу. Обсяги капіталовкладень в освіту,  охорону здоров’я  та  надання  соціальної  допомоги  скоротилися на 41,6% та 54,6% відповідно,  у підприємства, що надають комунальні  та індивідуальні  послуги  та здійснюють діяльність у сфері культури та спорту – наполовину.

Капіталовкладення у житлове будівництво становили 378,1 млн.грн., або 19,7% від загального обсягу інвестицій в основний капітал, що майже  на  дві  третини  менше, ніж у попередньому році.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також