«УДАP Віталія Кличка»: Щоб не допустити зростання цін, Україна має активно нарощувати видобуток власного газу

8
0

Найближчим часом в Україні може відбутися подорожчання хліба та ряду інших товарів. Причиною цього є зростання ціни на газ.

«УДАP Віталія Кличка» закликає владу вжити всіх необхідних заходів для збільшення видобутку власного українського природного газу. Це дозволить уникнути підвищення цін на споживчі товари. І головне - зміцнити енергетичну незалежність нашої держави. Про це йдеться в заяві партії.

«Наприкінці минулого року вартість газу стрімко зросла і перетнула позначку 73 тис грн за тисячу кубометрів. Представники вітчизняних галузей промисловості заявили, що змушені зупиняти виробництво у зв'язку з нерентабельністю. Або ж підвищувати ціни на свою продукцію, оскільки Меморандум з урядом та українськими виробниками про пільгові ціни на газ для соціально важливих галузей економіки виявився декларативним — він не працює

Також, попри постійні заяви влади про необхідність забезпечення українців дешевим газом і рекордні ціни на газ в Європі, видобуток природного газу в Україні третій рік поспіль падає. Державна компанія «Укргазвидобування» у 2021 році скоротила валовий видобуток природного газу на 3,7% (на 527,3 мільйона кубометрів) порівняно з 2020 роком — до 13,67 мільярда кубометрів.

Якщо до цього всього ще додати повернення «Нафтогазу» у фактично «ручне» управління Офісу президента, провалення урядом і «Нафтогазом» програми 20/20 та до цих пір невирішення Кабміном проблеми зі «сплячими ліцензіями» — висновки невтішні», - зауважили в «УДАРі».

Та адресували владі країни звернення з рядом вимог:

«УДАP Віталія Кличка» звертається до уряду з вимогою припинити гратися в кадрові перестановки і зайнятися справою:

  • проаналізувати справжні причини провалу 20/20 і розробити на заміну їй реалістичну програму збільшення видобутку власного газу з українських родовищ;
  • повернутися до виконання своїх зобов’язань перед ЄС в частині дотримання принципів корпоративного управління ОЕСР, Нафтогаз повинен бути незалежним від прямого урядового впливу;
  • основні ресурси вкладати у тепломодернізацію житлового фонду і надання адресних субсидій на оплату комунальних послуг тим, хто їх потребує.

А також, головне, для запобігання подібним кризам на стратегічному рівні владі необхідно у довгостроковій перспективі максимізувати зусилля зі збільшення видобутку природного газу на українських родовищах. Причому має йтися не лише про державні компанії, але й про приватні. Видобуток власного газу має стати пріоритетом державної політики в енергетичній галузі на найближчі 10 років.

«Україна може і має забезпечити себе газом самостійно, це дозволить стратегічно збалансувати енергетичний баланс в країні. Всі можливості для цього є. Потрібні лише політична воля та професіоналізм. І це має забезпечити керівництво держави.

«УДАP Віталія Кличка» закликає владу зміцнювати енергетичну незалежність України! Це є обов'язок влади», - підкреслили в «УДАРі Віталія Кличка».


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також