Удвічі менше людей цьогоріч перетнули кордон: як працювали КПП на Закарпатті (ВІДЕО)

7
0

Через КПП Мукачівського прикордонного загону, а це 2 на кордоні з Румунією та 3 – з Угорщиною, від початку року пропустили менше 1, 5 мільйона людей замість трьох. А на ділянках Чопського загону — понад мільйон.

Як повідомляють журналісти "Суспільне Закарпаття", зменшення перетину кордону пов’язують це із пандемією коронавірусу. Як загалом працювали міжнародні пункти пропуску в умовах карантину дізнавались кореспонденти Суспільного.

13 березня 2020-го. Президент України Володимир Зеленський оголошує закриття кордонів з 16 числа. Іноземці не можуть заїхати в нашу країну. 26 березня Володимир Зеленський знову оголошує про те, що до кінця п’ятниці 27 березня кордони на в’їзд до в Україні будуть закритими.

За добу з 27 до 28 березня КПП "Тиса" на українсько-угорському кордоні перетнули 4000 людей. Впродовж 4 та 5 квітня "Тису" перетнули понад 3000 українців. Вони підписують зобов’язання про самоізоляцію на 2 тижні. В Україні в той період не працювало міжміське та міжобласне сполучення. Людям, щоб доїхати додому, доводилося наймати приватних перевізників.

"Їдемо в Херсон, — розповіла Вікторія Коптєлова, що повертається з-за кордону. — Підписували документ, що ми будемо на самоізоляції. Як повертатиметеся додому? На машинах якось, на автобусах, я навіть не знаю. Сказали, що приблизно 200-300$ коштуватиме поїхати в Херсон. З Праги до Чопа вийшло 2 з половиною тисячі гривень з людини".

З 7 квітня на Закарпатті працювали тільки три пункти пропуску – "Ужгород", "Тиса" та "Дяково". На в’їзд до України зі сторони Угорщини були черги.

"По 2-3 дні стоять люди із Чехії. Добираються до Австрії, потім до Угорщини, потім – сюди", — сказав Олександр.

Перед Великоднем до України через три КПП щодня поверталося близько півтори тисячі людей.

З 28 серпня до 28 вересня Україна знову забороняє в’їзд іноземців. Однак пропускають зокрема тих, хто має дозвіл на постійне проживання, їде лікуватися, або ж проїжджає транзитом.


Зараз іноземців до України впускають, розповіла речниця Мукачівського загону Леся Федорова. Українці та громадяни інших країн повинні мати негативний тест на COVID-19 або, після перетину кордону, відбути 14 днів на самоізоляції.

"Я перетинав без проблем, на автомобілі нікого не пускали, а в мене був дозвіл, і тому ми переїжджали, — розповів Василь Шульгак, — нікого не було, тому мені краще, коли карантин. Я приїхав — ні однієї машини, — і поїхав далі. В інших країнах кордонів нема, в Балканських є, але так елементарно просто кілька хвилин і поїхав".

24 грудня на в’їзд до України є невеликі черги, кажуть прикордонники Володимир Крещенко та Олександр Кирилюк. За їхніми словами, це пов’язано з тим, що українці повертаються додому на новорічно-різдвяні свята.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також