Угочанська Лоза -2018: Відкрита дегустація вин пройшла у Виноградові – результати (ФОТО, ВІДЕО)

7
0

Вже за 5 днів у Виноградові стартує 13-й фестиваль вина «Угочанська лоза». А сьогодні вже стали відомі переможці, яких визначило професійне, міжнародне жюрі.

Сьогодні, 1 травня, у місті Виноградів, на території мальовничого готельно-розважального комплексу «Чорна гора»,  пройшла відкрита дегустація вин, поданих на конкурс в рамках фестивалю виноградарів-виноробів «Угочанська лоза».

На конкурс було подано 57 взірців вин від 13 виноробів Виноградівщини. Так, саме Виноградівщини, адже фестиваль є унікальним, саме завдяки тому, що на конкурс можуть подаватися лише винороби Виноградівського району, а от продавати вино вже на самому фестивалі – можуть всі бажаючі.

Дегустаційна комісія вперше за всі роки існування фестивалю була сформована дуже професійно. Про це говорять такі імена, як спеціально запрошений Голова Спілки виноробів з угорського міста Егер Йожеф Торшоль, француз за походженням, але довгий час проживає на Закарпатті, фермер, сировар – Орест Дель Соль, туризмознавець та винороб Федір Шандор, голова Асоціації виноробів Закарпаття Олександр Ковач, приватний винороб Йосип Фовріш, досвідчений винороб Василь Яцканич, винороб-технолог Василь Феєр, професійний винороб Юрій Брич.

У своїх коротких промовах майже всі сомельє, у тому числі й Федір Шандор та Йожеф Тошоль відмітили, що з кожним роком якість вин, поданих на конкурс зростає, але є одна проблема, яка гальмує розвиток виноробства – це «дідівський метод» виробництва, тобто у бочках. Якщо винороби, зауважують експерти, почнуть використовувати скло, або нержавійку – якість вина значно зросте.

Весь час, а дегустація тривала більше 5 годин, за роботою експертів дегустаційної комісії спостерігали самі винороби, журналісти та туристи комплексу. В кінці, коли вже було оголошено переможців, присутні першими скуштували найкращі взірці вин. Крім цього, виробник вина «Чизай» з міста Берегова, в особі директора з продажу Олесандра Мересія, представив глядачам та дегустаційній комісії нове сухе вино «Сакура Закарпаття», яке всім припало до смаку.

Отже, результати відкритої дегустації вин:

Біле сухе
3 місце – Мускат Оттонель, с.Шаланки винороб Ласло Арпад.
2 місце – Черсегі, винороб Варі Карло.
1 місце – Черсегі, с.Дюла, винороб Шимон Степан.

Червоне сухе
3 місце – Голубок, с. Шаланки, винороб Паулін Ленард.
2 місце – Каберне (2000 рік), с.Шаланки, винороб Альохіна Єва.
1 місце – Мерло сухе, с.Шаланки, винороб Альохіна Єва.

Ізабельні вина
3 місце – с. Шаланки, винороб Паулін Ленард.
2 місце – Ізабелла, м.Виноградів, винороб Фуделла Олександр.
1 місце – Ізабелла, м.Виноградів, винороб Кус Сергій.

Десертні вина
3 місце – Троянда Карпат, с.Шаланки, винороб Ласло Арпад.
2 місце – м. Виноградів, Розгоні Василь.
1 місце – Троянда Закарпаття, м. Виноградів, Розгоні Василь.

Читайте також: Оцінювати вино на фестивалі "Угочанська лоза" у Виноградові будуть французькі та угорські сомельє.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також