Угорщина передає Польщі головування в ЄС возом з вином через Закарпаття

3
0

Cимволічний подарунок відправлено з Угорщини до Польщі транзитом через Україну - на святкування з нагоди передачі Угорщиною Польщі естафети головування в Європейському Союзі везуть чотири бочки токайського вина. Одну з бочок буде передано офіційному Києву - як символ добросусідства країн ЄС і України.

 

Бочки зі знаменитим вином "Токайське самородне" відправлено з угорського міста Шарошпоток возом у кінській супрязі та у супроводі гусарів і дипломатів. Маршрут незвичного екіпажу проляже через угорсько-український прикордонний перехід "Берегшурань-Лужанка", традиційні місця українського виноробства - Берегове, Мукачеве, Середнє, Ужгород - і далі у напрямку столиці Польщі, куди вино має прибути до 1 липня.
 
Кожна з бочок - одна місткістю 100, інша - 70, а дві - по 50 літрів, що виготовлені із більш як сторічного дуба майстром Шандорем Шіпошем із Шаланок, - має своє призначення. Відповідно до цього на бочках вирізьблені і герби держав. За поясненням Генерального консула Угорщини у місті Берегове Іштвана Товта, бочки з угорськими і польськими гербами Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан передасть польському колезі Дональду Туску, який перебере головування у Раді ЄС.
 
Менша за об'ємом 50-літрова бочка, на якій з одного боку вирізьблені угорський і український, а з другого - польський та український герби, призначена Україні - сусіду Угорщини та Польщі. Вона буде передана у Варшаві послу України у Польщі. "Це символічний подарунок, який уособлює підтримку двома країнами євроінтеграції України", - сказав генкосул Угорщини.
 
Після офіційної церемонії передачі-прийому естафети головування в ЄС, що відбудеться 1 липня у Варшаві, одна бочка вина з логотипом головування Угорщини в ЄС повернеться до Будапешта, де стане експонатом Національного музею Угорщини.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також