Угорщина відреагувала на закон про мову в Україні вдвічі збільшивши допомогу закарпатським угорцям

12
25

Відтепер закарпатські угорці мають можливість подати заявку на отримання цьогорічної підтримки з боку Угорщини, яка збільшила їм фінансову підтримку у вигляді соціального пакету майже вдвічі.

Таке рішення було прийнято урядом Угорщини ще восени 2018 року. Мова йде про суму допомоги, що перевищує 2,5 мільярди форинтів.

"Метою програми є надання фінансової підтримки закарпатським угорцям у складній економічній та соціальній ситуації. Для закарпатських угорців важливо відчути, що вони не самотні, і завжди можуть розраховувати на допомогу батьківщини. Це особливо важливо у світлі недавніх подій, які серйозно підривають права національних меншин, включаючи закон про мову, підписаний вчора українським Президентом", - йдеться у заяві Державного секретаря з питань національної політики Угорщини Арпада Яноша Потапі.

У 2015 році угорський уряд вирішив запровадити соціальний пакет для угорців Закарпаття. У рамках програми Міністерство національних справ Угорщини надає щорічну одноразову допомогу, що розрахована для викладачів та вихователів дитячих садків, де зайняття відбуваються угорською мовою; викладачів шкіл мистецтв і музичних шкіл з угорською мовою навчання; медичних працівників, які володіють угорською мовою; журналістів, що працюють в угорських ЗМІ; культурних організаторів, бібліотекарів та інших суб'єктів, що сприяють виживанню та процвітанню угорської національної меншини. Окрім того, відбувається підтримка церковних діячів, які ведуть служба та навчання угорською мовою.

У заяві Потапі йдеться, що заходи, які розробляються на батьківщині закордонних угорців, мають мету продовження нормального життя для угорців Закарпаття у всіх сферах життя, незважаючи на порушення їхніх прав.

Коментарі

ДС
До Сергія

Раз тебе так захоплює 1000літня мадярська державність на теренах історричної Панонії, якшо ти дуже хочеш в той мадярськомовний циганський табір- то тебе тут ніхто не тримає- вчи їхню мову- получай пасторт- чемодан- І велкам ту мадярорсаг! А Словянське Православне Закарпаття циганам ніхто не віддасть))))

ДМ
де модератори Мукачево нет?

Чому вони позволяють мадяро- москальську антиукраїнську пропаганду в коментарях?

Д
Державник

Та шо ти обясняєш кацапу- Ми ведемо ідеологічну війну- посуті коментар того москаля- це весь їхній наратив- їхні аргументи вже довно розбиті- всі вже сміються з них і того шо Україна це окраїна і шо ге було України в 13 столітті? Кацапе а де була Росссія в 13 столітті? Раніше кацапи казали шо Україну і нашу мову придумав австрійський генштаб- це не виліковні люди. Білорусь вже пала... а ми Україна- вистоїмо і переможемо- Слава Україні!

ДМ
До москаля нище

Москалику- ти не знаєш шо Новгород і новгородці це була окрема нація? Ше в старих літописах 13-14 століття писали - «їду з новгорода на Русь» Краще почитай як московити знищили Новгород і влаштували геноцин новгородцям...по суті зробили те шо навіть монголо-татари не зробили. Кацап це плід брегні і штучного вирощування- нація фейк- вся історія вигадана. Якшо кацап уже доказує шо колобок то рюзьге народна казка....а по суті крім лаптів і кокошників- нічого національного немає.... от і влаштовуєте пабєдабесіє на 9 травня- бо більше нічого і не лишається кацапу..

С
Сергій

До укродебілів...Яка Україна у 13. Сторіччі?Україна як не була так скоро і не буде сама назва Україна це окраїна ,окраїна Російської імперії.А почитавши трохи історії своєю тупим заперевальним мозгом відразу зрозумієш що1000 літню історію Угорщини не зрівняти цим жалюгідним періодом у 27 років та незалежносамостійним соромом.А правонаступником Київської Русі є Росія.Хто переніс столицю до кіева? Рюрік з Новгорода... України ніколи не було в історії...

НН
но нє

Якісь дуже "орігінальні" мадяри туй ропинавуться... Модьорул нем беселні, кацапчики?

GJ
Glas Josef-Magda

ПЕРЕСТАНЬТЕ туй ся вадити, що скорше було яйце вадь куриця!ЖИЛИСЬТЕ ДРУЖНО НА ЗАКАРПАТТІ то живіть і дальше .што ся з вами стало гризетеся як пси, ганьблюся за вас бо і я родом відтіль!

ТС
тварині сергійови

Сопляку, Україна у 13 столітьови мусила монголам протистояти і рятувати у тому числі вашу мадярську гузицю. Захар Беркут цінов життя власного сина не пропустив орду через Карпати. Руські предки плюють на тебе з небес, виродку.

Д1
до 17.05.2019 10:24

Ти перед тим як шось казати х*й вийми з рота цигане!

ДК
до Корчі

Май самоповагу гниляку! Простітутко, ти живеш в своїй країні і клянчиш шось там у Мадяр... Фу бля противно..... .Таке чучело як Корчі нигда не будуть поважати не свої не чужі....

ДН
до нижньої марги

ти марга тупорила..сим всьо сказано..море сьте укопали,ай,знаєме..і христос із ваших,усраїнців..дбл блд(с)

ДС
до Сергія нище

Мадяре, ти ше чимісь крім 13 століття похвалитись ше можеш? Ше в 9-10 столітті Ви мадяри були дикими немитими азіатськими ордами, які спустошували всю Європу- ледве Вас дикунів християнізували... Хоча бограчі, гостра їжа і циганська зовнішність це те шо у Вас залишилось від тих часів. Мадяри - тільки в 19 столітті полу чили свою писемність. Карл у 19 столітті- до того користувалоись литиницею і німецькою мовою(бо були під німецьким чоботом) Може 20-м похвались століттям а мадяре, бо хвалитись 13м то якось дуже кучеряво! НІякої 1000 літньорії державності мадярів на Закарпатті немає і не було, Мадярів у Кращі Ваші роки на закарпатті не було більше 25 процентів... Ми РУсини-Українці були тут і до того як мадяри сюда прикочували ізза Уралів своїх! А Україна , шо би ти не казав є настідницею Київської Русі- і Свою Державність ми беремо звідти, хоча якшо захотіти комнути можна набагато далі.. Тому вуйку мадярський - історію краще вчити тобі..

С
Сергій

До троцкій ....Коли Угорські королі очолювали хрестові походи( 5 ий) ,будували фортеці,та створювали лицарські ордени у 13 сторіччі де була Україна??? ІНіде!!!! Тому раджу почитати історію та добробуту' її .про 1000 років Угорського королівства....

М
микола

Троцкіш, ну звісно, то не ляхам 500 років смоктати а потім ще 30 років старим ляхам дупу підтерати. Так у вас заперевальних уже заведено)

Т
Троцкій

Хіхі. Така собі державність, коли Істанбул захотів, мусили йому військо надавати. За султана воювати.

К
Корчі

Мадяре а коли почнете помагати русинам ми з вами 1000 годків жили а ви про нас забули такоє як би нас і небило.

GJ
Glas Josef-Magda

Бульба =боровець. ви праві , дуже похвально ,що угорське керівництво допомагає своїм на Закарпатті! А ось скажіть кому допомагає Україна ,?CECSILRF сам державну мову вивчи неуч а потім учи угорців!Тебе жаба давить , тобі нічого не перепадає ,нічого ЗЕЛЕНЬСЬКИЙ вам тепер з вівторка всім дасть українцям !

БУ
Бульба убедителен 100%

Полностью согласен. Сала Украине!

Б
Бульба-Боровець

Пане Леве Давидовичу, крім теорії перманентної революції Вам треба було б вчити й історію, щоб знати, угорська державність ніколи не переривалась, а зберігалась, наприклад, під час турецької окупації більшої частини Угорського Королівства, на території Трансільванії, що угорською називається Ердель (Erdely). Так само буде зберігатися українська державність протягом, можливо, кількох століть на території трьох областей навколо Києва, якщо Україна під керуванням малого равіна-чудотворця-голема Грюна (Зеленого-Зеленського) не зникне у небуття, що занадто ймовірно. Кошерного сала Україні!

C
cecsilrf

Опять бульба появився,ти не тринди тут ,а в руский мир шуруй до ватників і ведмелів !

Т
Троцкій

"1000 (!) літньою державністью". Ви замість уроків з історії курили самокрутки за шкільним туалетом. Скільки років угорський народ була під турками та під Габсбургами?

Б
Бульба-Боровець

Дійсно, наявність мадярів із своєю більш ніж 1000 (!) літньою державністью на Закарпатті вельми дратує щирих украінців із своїм 30 річним інвалідним, непохитно деградуючим, квазідержавним буттям. Дуже добре, що закарпатські угорці не володіють солов'їною Фаріон та Ніцой, бо жахнулись би, дізнавшись, якої думки дотримується про них широкий шароварний загал України, зокрема рагуляче бидло Галичини, тому відразу побігли би до своєї справжньої батьківщини, позбавивши таким чином надії на врятування малу, але нормальну, цивілізовану частину мешканців доведеного до середньовічного інфраструктурного та соціального жебрацтва Закарпаття. Сала Україні!

П
пітьо

а ще можуть вдвічі довше посмоктати нам)))

C
cecslrf

Інтересно ,чи допомагають вони Словацьким мадярам ,Румунським на культуру ?Як вони вчепилися Закарпатських ,розхитують тут політику ,живуть собі роками ніхто їх не ущемляє,державну мову треба хочаби трохи знати .Є такі села в Берегові шо вопше український нем тудом !

Л
Лоці

Тобто, намагаються купити. І, допомогають не пенсіонерам, а учителям, викликаючи прихильність їхню та, в майбутньому молодих людей, які закінчатт ці школи. І, то вже напевно, ті молоді люди, подивляться на захід, а сама мадярська спільнота почне деградувати, старіти... Сумно спостерігати.

Читайте також