Угорщину можуть виключити з «Бухарестської дев’ятки» через Україну

552 3

Про це повідомляють агенція Reuters і Financial Times.

Угорщину можуть виключити з оборонної ініціативи «Бухарестська дев’ятка» (B9) через блокування рішень про підтримку України.

Як повідомили FT люди, знайомі з ходом переговорів, лідери B9 зустрічаються сьогодні в Ризі, і офіційні особи заявляють, що Угорщина знову відмовляється підтримати проєкт заяви, з яким погодилися інші члени альянсу.

Дискусії про виключення Будапешта «дуже серйозні», сказав один зі співрозмовників, додавши, що «ми, ймовірно, зустрічаємося в такому форматі востаннє».

Інша людина сказала, що нещодавні зустрічі характеризувалися «жорсткими» дискусіями й що буде важко організувати майбутні зустрічі, якщо вони не стануть більш спільними.

На останніх засіданнях Угорщина наклала вето на спільні висновки групи, пов’язані зі збільшенням допомоги Україні, а також на схвалення будь-яких кроків НАТО щодо посилення військової підтримки України.

Зазначається, що ця тактика блокування Угорщини в ЄС щодо допомоги Україні та переговорів про вступ Києва до альянсу призвела до того, що у багатьох союзників «урвався терпець».

Reuters пише, що президент Угорщини Тамаш Шуйок не буде присутній на саміті в Ризі 11 червня. У канцелярії латвійського президента заявили, що країну представлятиме посол у Латвії. Так, уперше з моменту створення формату у 2015 році саміт не завершиться спільною декларацією дев’яти країн.

«Бухарестська дев’ятка» (B9) заснована в 2015 році, ініціатива включає Болгарію, Чехію, Естонію, Угорщину, Латвію, Литву, Польщу, Румунію і Словаччину; всі вони є колишніми членами Радянського Союзу або Варшавського договору, а нині – членами НАТО і ЄС. Мета ініціативи – поглиблення військової співпраці між країнами, а також обговорення ключових питань політики безпеки.

Коментарі

Д
Дідо

А гукан-73%й...пітух подшконарний..

7
73%

мадяри негроші форінти не люди

С
Самміт

Саміт "Бухарестської дев’ятки" через позицію Угорщини не погодив спільну заяву Однак, за словами чеського президента, на саміті "Бухарестської дев’ятки" в Ризі не сказали "жодного слова" про можливий вихід Угорщини з об’єднання, про що раніше повідомляли ЗМІ з посиланням на джерела.

Читайте також