Україна не експортуватиме електроенергію

28
0

за ціною, нижчою за ринкову

Під час візиту на Закарпаття міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що Україна не експортуватиме електроенергію за зниженими тарифами, незважаючи ні на сусідські відносини, ні на спільні проекти. Разом із тим міністр зазначив, що віднині держава віддаватиме перевагу малим гідроелектростанціям, оскільки вони повністю безпечні та можуть виробляти дешеву електроенергію.
Такі станції як Теребля-Ріцька ГЕС – майбутнє України. Для вироблення електроенергії їй потрібна лише вода. До того ж це абсолютно безпечно для людей та екології.
Теребля-Ріцька ГЕС сьогодні працює на 50%. Та й цього вистачає, щоб забезпечити половину Закарпаття електроенергією. Увімкнути на повну потужність не дає змоги застаріле обладнання. Тут і досі використовують агрегат 1956 року.
На модернізацію потрібно 75 мільйонів доларів. Гроші чималі, каже директор гідроелектростанції Віктор Матічин, але вони виплатяться вже за кілька років.
Віктор Матічин, директор Теребля-Ріцької ГЕС: «Я думаю, все це зрушиться з мертвої точки. Розмови йдуть вже давно, але фактично крім розмов немає нічого».
Малі ГЕС використовують в усій Європі, оскільки можна отримати дешеву електроенергію за рахунок природних ресурсів. За радянських часів таких станцій в Україні було близько 1000. На сьогодні, через постійне недофінансування, залишилося 40.
Міністр палива та енергетики Юрій Бойко пообіцяв, що вже найближчим часом розпочнеться будівництво 33 нових проектів.
Юрій Бойко, міністр палива та енергетики України: «Ми зробимо план, і зробимо декілька кроків на законодавчому рівні, щоб залучити інвесторів. Але головне на себе візьме держава, вона буде будувати. Це чиста і дешева електроенергія».
Перший проект ГЕС уже розроблено. Її зводитимуть на Тисі разом із Угорщиною. За словами Юрія Бойка, залишилося погодити деталі.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також