Україна отримала 4,2 млрд євро від Європейського Союзу в межах програми Ukraine Facility. Кошти спрямують на соціальну та гуманітарну сфери.
Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Телеграмі.
"Україна отримала 4,2 млрд євро від Європейського Союзу в межах програми Ukraine Facility. Уряд направить ці кошти на соціальні програми, гуманітарну сферу та інші важливі бюджетні програми. Військові видатки ми продовжуємо фінансувати виключно коштом власних ресурсів", - поінформував він.
Шмигаль зауважив, що від початку року ЄС надав Україні вже понад 12 млрд євро бюджетної підтримки. Прем'єр-міністр наголосив, що уряд продовжує впроваджувати реформи, які є важливими для стійкості України, її розвитку та майбутнього.
"Європейські партнери підтримують ці зусилля. До кінця року ми очікуємо отримати ще один транш допомоги. Дякуємо ЄС за солідарність із Україною в нашій боротьбі за свободу та незалежність", - додав він.
Наступний транш сумою 4 млрд євро Україна зможе отримати у разі виконання наступних індикаторів Плану України в ІІІ кварталі 2024 року.
У заяві Європейської комісії з приводу перерахування майже 4,2 млрд євро наголошується, що після розгляду платіжного запиту, поданого Україною, Рада ЄС схвалила оцінку ЄК щодо того, що Україна задовільно виконала дев'ять індикаторів реформ, пов'язаних з першим черговим щоквартальним платежем.
Ці умови, що охоплюють управління державними фінансами, управління державними підприємствами, бізнес-середовище, енергетику та розмінування, були викладені в Плані України (Ukraine Plan).
«Сьогоднішній платіж слідує за першими платежами, здійсненими в рамках програми, а саме 6 млрд євро у вигляді проміжного фінансування та 1,9 млрд євро у вигляді попереднього фінансування, і є свідченням швидкої реалізації Плану України», – наголошується у заяві.
У Єврокомісії додали, що протягом 2024-2027 років у рамках механізму Ukraine Facility буде надано до 50 млрд євро у вигляді грантів та кредитів для підтримки зусиль України, спрямованих на підтримку макрофінансової стабільності, сприяння короткостроковому відновленню, а також на відбудову та модернізацію під час реалізації ключових реформ, необхідних для вступу до ЄС.
Фінансування на підтримку Плану України залежить від виконання попередньо погоджених щоквартальних індикаторів реформ та інвестицій, затверджених Радою ЄС.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство фінансів України залучило від міжнародних партнерів понад 93 млрд доларів бюджетної підтримки з лютого 2022 року.