Україна зможе відмовитися від імпорту овочів вже цього року

17
0

Врожай овочів цього року дозволить Україні відмовитися від імпорту цієї продукції для забезпечення внутрішнього ринку. Нагадаємо, що в 2010 році Україні активно завозила навіть традиційні овочі з інших країн, зокрема, картоплю.

За прогнозами Мінагрополітики, в 2011 році обсяг виробництва плодоовочевої продукції в Україну досягне 8,3 млн тонн. Хоча цей показник лише на 2,5% вище торішнього, проте цієї дельти повинно вистачити, для того щоб країна змогла відмовитися від імпорту овочів з-за кордону.

"Обсяг виробництва плодоовочевої продукції оцінюється в 8 млн. 300 тис. тонн. Цей показник на 200 тис. тонн більше, ніж у минулому році. Обсяги вдалося збільшити завдяки збільшенню посівних площ, підтримці цієї галузі, а також більш високої врожайності. Обсяг виробництва в 8 млн. 300 тис. тонн абсолютно реальний і навіть може бути перевищений ", - сказав заступник директора департаменту економічного розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики і продовольства Анатолій Розгон.

Цей врожай з лишком перекриває внутрішню потребу України в овочах - обсяг внутрішнього ринку країни оцінюється в 6 млн. 800 тис. тонн.

З січня по травень в Україну було ввезено 125 тисяч тонн овочів і картоплі на загальну суму 86 мільйонів гривень. Цей показник нижчий за торішній за аналогічний період на 38%. При цьому за цей же період намітилося зростання експорту - поставки на зовнішні ринки плодово-овочевої продукції за 5 місяців цього року склали 76 тисяч тонн, що на 60% вище торішнього показника.

При цьому, як відзначають експерти, на власне забезпечення овочами Україна могла перейти вже в минулому році - урожай всіх категорій продукції був зібраний середній або вище середнього і його цілком вистачило б, щоб задовольнити внутрішній попит. Однак ринок розбалансував активний експорт - українські овочі поставлялися на зовнішні ринки, в першу чергу, до Росії, яка через посуху 2010 втратила більшу частину врожаю овочів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також