Приміром, родина Красовських на Черкащині — одна з таких.
Чотирьох із п'яти немовлят прийняв на світ тато, а не лікар. Мама - задоволена, діти — здорові. Проте медики не радять повторювати такий досвід без спеціальної підготовки. Мотивація народження дитини без втручання лікарів у цій родині проста. Мовляв, коли думали про дитину, то були удвох і ще — Бог. Тому вдвох і з Богом то треба і народжувати. Лише найстарша дитина у цій сім'ї народилася у пологовому будинку. Після цього батьки вирішили, що поява дитини - надто сакральний процес, аби в нього втручалися сторонні.
Проте медики кажуть, що така родина — це виняток, адже усі дітки вдома народилася здоровими. Лікар-гінеколог Сергій Бакшеев переконаний, що медична допомога таки потрібна, адже можливі різноманітні ускладнення, кровотечі і дитина може померти, тому потрібна швидка допомога лікарів.
Від допомоги медиків в Україні сьогодні відмовляється близько тисячі сімей щороку. Хоча точної цифри ніхто не знає. Так само ніхто не рахує і кількість смертей після пологів удома. Рідко коли вдається знайти і винних.
Наприклад, рік тому подружня пара з Броварів через інтернет запросила жінку допомогти приймати пологи вдома. Дитина померла. Міліція порушила кримінальну справу. Але провину так і не довели. Горе-повитуха й досі зі свого сайту запрошує батьків скористатися її послугами. Тим, хто таки відмовляється від фахової допомоги, радять хоча б повідомити дільничного лікаря про своє рішення.
Гінекологи додають, що через пологи удома складно буде довести, що це — саме ваша дитина. У випадку народження дітей удома варто викликати лікаря і зафіксувати факт народження дитини. Цю процедуру радять зробити упродовж місяця, інакше підтверджувати, що це саме ваша дитина, доведеться вже у суді.