Представники ООН переконані, що однією з головних причин відсутності вдалої кар'єри в українських жінок є декрет.
Та й роботодавці віддають перевагу чоловікам, адже виплачувати декретні невигідно.
Представники ООН вимагають гендерної рівності. Мовляв, українських жінок дискримінують і позбавляють можливості бути не лише мамою, а й успішною бізнес-леді.
"Рівний розподіл обов'язків в родині, а також відпустка по догляду за дитиною, яку можуть брати чоловіки, буде сприяти тому, щоби жінки могли більш активно себе проявляти і реалізувати не тільки в родині, а й поза межами, зокрема в своїй карєрі", - впевнена головний представник Фонду народонаселення ООН Нусхат Есан.
Українське законодавство дає можливість чоловікам йти в декретну відпустку, але більшість із них не хочуть і навіть не розглядають такого варіанту.
А от, наприклад, у родині Панасенків функції мами виконує Володимир. Одягнути, нагодувати доньку, а ще зачесати - усе це його місія.
Він добровільно пішов у декретну відпустку. Зарплата вчителя співів інших варіантів не залишала.
Зізнається, що лише тепер розуміє, як важко виховувати дітей. А ще важче пережити щоденну одноманітність. Згадує, у перші дні здавалось, не витримає. Але потім пристосувався, і зараз пишається, що впорався.
Коли його дружина Інна приходить додому, у квартирі прибрано, діти нагодовані, на столі вечеря. Здавалося б, мрія кожної жінки. Проте Інна у цьому знайшла свої недоліки.
"Був такий період, коли тато був на першому місці. І все, якщо тата немає, то це катастрофа. Тато має бути весь час поруч, а я - ну немає, значить немає", - розповідає Інна.