Додруковувати підручників цьогоріч не будуть. Таке рішення озвучив перший заступник директора Інституту інноваційних технологій. Підручників цьогоріч надрукували понад чотири мільйони, і це лишень для першого класу.
Перший заступник Інституту міносвіти Святослав Серебрянський розповів, що підручників друкується 120%, тобто 20% закладається в резерв на випадок відкриття нових шкіл та міграції дітей.
Цього резерву, запевняє, вистачить, якщо почнуть писати заяви на навчання не українською. За заявками від регіональних управлінь освіти вже надруковані підручники - угорською, румунською, польською, молдовською та кримськотатарською. Але найбільше - російською - 20%.
Школи в Росії вчаться за однією програмою, а ми за іншою, тому використовувати підручники інших країн не будемо.
Обіцяють заслати по школах перевірку, щоб не вчилися десь по-іншому. Особливо ретельно стежитимуть за першокласниками, бо вони вчитимуться за новим стандартом. Від першого класу зубритимуть іноземну мову, з п'ятого - ще одну.
У Макіївці шикуються перед державним прапором. І спокійно розходяться по класах. Рішення про регіональну мову нині в суді. Але тут і без нього вчилися, якою хотіли.
Директор школи розповів: "Останні 5 років, 10 і 11 класи були лише українські, але цього року відкрили один російський, а один український".
Без галасу навчаються і польською, й угорською.
Мовні проблеми, щоправда, є в Криму - з українською. У Севастополі з сімдесяти двох шкіл з повністю українською мовою викладання немає жодної.