Запуск ICANN «іменних» доменів верхнього рівня не викличе ажіотажу середовищ українських компаній. Пояснюється це тим, що крім істотних вкладень в отримання домену, їм необхідно буде інвестувати істотно більше в їх просування.
Нові домени теоретично можуть бути цікаві нашим компаніям, тому що в них будуть відображені їх назви або профіль діяльності. У той же час не варто очікувати що наші компанії ринуться подавати заявки на отримання власних доменних зон.
Експерти вважають, що створення в Україні власних доменів компаніями або містами в даний момент просто не окупиться. Оплата за розгляд заявки на отримання приблизно складе $ 185 тис. При цьому розгляд заявки не гарантує її задоволення. Генеральний директор Imena.UA Павло Блоцький каже, що компанії - апліканти можуть позбутися 20% від цієї суми, у випадку якщо їх не буде прийнято.
Крім того, навіть у разі успіху заявки компаніям буде потрібно вкласти істотно більше у просування своїх доменів. «До цих пір гідні уваги домени стартували максимум раз на пів-року. А зараз на протязі року буде дано старт сотням нових зон. Очевидно, що компанії не кинуться одразу реєструватися у всіх з них. Тому на маркетинг необхідно буде витратити колосальні кошти », - говорить Павло Блоцький.
За оцінкою Imena.UA, загальні витрати на просування однієї зони можуть досягати $ 1 млн. Очевидно, що ніхто з українських компаній не готовий вкладати такі кошти в цей напрямок. Як повідомив «proIT» директор компанії «Сервіс Онлайн» (реєстратор Niс.ua) Андрій Хветкевич, реєстрація «іменних» доменів - стане суто іміджевим крок для компаній. «Зареєструють такі домени тільки великі компанії, які зможуть спокійно викласти за власний домен суму в $ 185 тис. Тобто, швидше за все, ми побачимо домени Microsoft або Canon. Але не українських компаній », - зазначив він.
Як ми вже повідомляли, корпорації та органи державної влади зможуть ставити власні назви в інтернет-сайти в якості доменів верхнього рівня. Корпорація ICANN (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), яка курирує розподіл доменних імен в інтернеті, схвалила нові правила реєстрації доменних імен верхнього рівня.
Регулятор дозволив реєструвати доменні імена, в яких замість традиційних веб-суфіксів, таких як .Com, .Net або .Org, стоїть назва компанії або проекту, яким присвячений сайт.
Програма New gTLD, прийнята на 41-ій конференції ICANN в Сінгапурі, змінює процедуру створення нових доменів верхнього рівня для всіх юридичних осіб, включаючи комерційні компанії, представників влади будь-якого рівня і некомерційні організації.