Інститут електрозварювання імені Патона з Інститутом хірургії й трансплантології імені Шалімова сьогодні провели трансляцію операцій, які роблять апаратом на основі технології зварювання.
Апарат, який Інститут Патона розробив ще двадцять років тому, постійно оновлюється. Українці ним провели вже близько ста тисяч операцій. Росіяни з білорусами відстають. А американці досі практикуються на свинях.
"Дуже зацікавлені в цьому китайці. Уявляєте скільки потрібно операцій зробити, клінік, обладнання та інструментів для того, щоб задовольнити китайців? Так що перспективи у нас дуже великі в цьому питанні", - розповідає президент НАНУ Борис Патон.
Тепер медики хочуть, щоб такі прилади в Україні виготовляли у промислових обсягах. Якщо аналог буде коштувати 30 - 20 тисяч умовних одиниць, то у нас - 5-10 тисяч, заявляє директор Інституту Шалімова Юрій Полярченко
Апарат розділяє або сполучає тканини при температурі від п'ятдесяти до вісімдесяти градусів. Головний хірург міністерства охорони здоров'я Петро Фомін, який вже зробив понад півтисячі операцій, певен - опанувати ці технології може кожен
Тривалість операцій скорочується до 50 відсотків і не викликає кровотеч. Також нещодавно почали використовувати зварку при оперуванні очей. Медики певні, ще трохи - і цей метод застосовуватимуть у всіх хірургічних областях.
Раніше повідомлялося, що в Україні виконали першу операцію з видалення аденоми простати малотравматичним методом - лапараскопічно. За кордоном такі операції норма - українським урологам для цього бракує техніки і досвіду.