Українські ринки заполонили тонни неякісної піротехніки (ВІДЕО)

16
0

Операцію "Петарда" розпочали на Житомирщині правоохоронці, адже українці отримують поранення через дурощі, безвідповідальність продавців та неякісну піротехніку. Міліція прочісує стихійні ринки.

Приміром, чоловік ще хвилину тому продавав петарди, а тепер прикидається перехожим. Петардами торгують навіть школярі. У горе-торгівців бракує документів та дозволів на торгівлю.

Правоохоронці кажуть, зазвичай на базари потрапляє прострочена продукція, яку не встигли продати у фірмових магазинах. І це настрашніше, адже небезпечне усе: від великих феєрверків і до бенгальських вогників та хлопавок.

У спеціалізованих магазинах кажуть, що головне у роботі із феєрверками та салютними установками — дотримуватись усіх правил безпеки. Приміром, так звані римські свічі, у руках бажано не тримати, у руках можна тримати лише бенгальські вогні. Піротехніка має зберігатись у прохолодному сухому місці. На упаковці має бути вказаний виробник, дата виготовлення і термін придатності, а це - не більше п'яти років.

Щоб убезпечити не лише себе, а й оточення, треба обрати правильне місце для запуску салюту. Це відкрита ділянка, подалі від будинків, дерев та електромереж. Приміром, салют слід зафіксувати снігом і відбігти на метрів 20-30.

А пожежники кажуть, що на вогняний смолоскип може перетворитися новорічна ялинка. За кілька хвилин вогонь може охопити всю кімнату, адже сучасні будинки — це хімічна лаболаторія, де все швидко загоряється. Пожежники застерігають, особливо уважними треба бути із ялинковими гірляндами. При купівлі перевіряти сертифікати на них і в жодному разі не залишати вогні увімкненими без нагляду.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також