Українські вишиванки: давні традиції, що стали сучасністю

99
0

Вишиванка – один із важливих символів української нації. Цей предмет одягу має багатовікову історію. Дівчата власноруч вишивали орнаменти, що мали відношення до їхніх регіонів.

Далі вишиті сорочки передавалися з покоління до покоління, отримавши роль справжніх родинних реліквій. З них готувався посаг. Чим більше сорочок було в дівчини, тим більш заможною вважалася її родина.

Сьогодні дівчата також люблять модні вишиванки. На них не завжди зображуються старовинні орнаменти. Найчастіше сучасні жіночі вишиті сорочки натхненні сюжетами минулого, щоб створити дещо нове та унікальне.

Гарні вишиванки стають справжнім трендом

Запорука хорошої вишиванки – якість тканини. Це правило дотримується віддавна. Раніше надавали перевагу використанню лляної або конопляної тканини, оскільки вважалося, що вони можуть виконувати функції оберегу. Ці матеріали використовуються і сьогодні, тому що на них чудово лягає орнамент, вони приємні до тіла і на сто відсотків натуральні.

Обираючи модні українські вишиванки, обов'язково слід звертати увагу не лише на матеріал, а й на колір:

  • Червоний символізує любов до життя, енергійність. Ідеально підходить для святкових жіночих вишиванок.
  • Синій вважається кольором захисту. Сині сорочки часто вишивали матері для своїх немовлят.
  • Біла (жовта або сіра) вишиванка уособлює невинність і натуральність. Вишиті білим по білому вишиванки одягали молоді дівчата. У багатьох куточках України і досі вірять, що сорочка натурального кольору рятує від заздрощів сторонніх очей.
  • Зелений колір ідеально підходить для весняних святкових шат. Від таких вишиванок віє свіжістю та красою.
  • Жовтий та помаранчевий колір символізують заможність і родючість. Раніше вважалося, що одяг жовтого кольору залучає до будинку достаток.
  • Чорна сорочка символізувала родючість землі. Майже в усіх куточках України чорний колір не вважався жалобним, але були й винятки. Наприклад, у Борщівській вишиванці (Тернопільщина) більше чорного кольору через стару легенду про татарський набіг, після якого жінки навколишніх сіл вирішили вишивати лише чорним кольором протягом 7 поколінь, вшановуючи пам'ять про загиблих.

Більше про історію української вишивки можна прочитати тут: https://ukrglamour.com.ua/polezn/istoriya-ukrainsk....

Популярними мотивами для вишивки були і залишаються абстракції, рослини та тварини. Особливий попит мали калина, виноград, мак, листя дуба, ромби, спіралі, хвилі.

Українські вишиванки в моді XX сторіччя

Сучасні бренди ще до війни 2022 року використовували вишиванки у нових колекціях. Багато модних будинків використовували традиційну українську вишивку як елементи для свого одягу. Але зараз інтерес до вишиванки продовжує зростати. Gucci, Valentino, Dolce&Gabbana та інші будинки високої моди використовують етнічні українські мотиви. Медійні персони багатьох країн часто з'являються на публіці в костюмах вітчизняних дизайнерів, які надихалися автентичними вишиванками.

Прикладом сучасної вишиванки може бути продукція бренду УкрГламур, дизайнери якого показують, як уміло можна поєднувати старовинну чи сучасну вишивку з елементами європейського стилю. Вишиванка, яку ви можете замовити на сайті https://ukrglamour.com.ua, чудово впишеться в гардероб будь-якої сучасної жінки чи чоловіка. Сучасна сорочка від УкрГламур – це максимально зручний одяг із якісних матеріалів, при цьому з ошатними елементами. Вона допоможе привнести частинку краси та національної ідентичності як в урочисту подію, так і в звичайний день.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також