Український стартап Bookimed робить ставку на оздоровчий туризм

18
0

Щороку понад 100 тисяч українців отримують медичні послуги за кордоном. Після впровадження безвізового режиму потік пацієнтів за кордон збільшився.

Люди їдуть до інших країн не тільки заради лікування, недоступного вдома, але й для обстеження та оздоровлення. Більшість із них користуються послугами провайдерів, які виступають посередниками при спілкуванні з іноземними медичними центрами та лікарями.

Одним із найбільших провайдерів медичного туризму у світі є міжнародна платформа Bookimed. Стартап заснований у 2014 році українськими підприємцями Євгеном Козловим та Євгеном Хотяновим. Його місія — допомога пацієнтам у пошуку клінік за кордоном, організація доступу до необхідних медичних рішень та постійна підтримка впродовж усього процесу лікування та навіть після повернення додому.

За даними Bookimed, щомісяця платформу відвідують понад 300 тисяч користувачів із різних країн, а послугами сервісу скористалося близько 290 тисяч пацієнтів. Сервіс співпрацює з 348 медичними установами у 29 країнах.

Що пропонує Bookimed пацієнтам

Bookimed допомагає пацієнтам отримати доступ до необхідних послуг, пов'язуючи їх із лікарями та лікарнями за кордоном. Очікування програм лікування з клінік займає 1-5 днів від моменту звернення.

Bookimed таким чином вирішує суттєві проблеми пацієнтів, наприклад, відсутність необхідного обладнання чи довге очікування прийому за місцем проживання.

Окрім медичного рівня закладів, важливим критерієм підбору є наявність міжнародної акредитації, яка підтверджує якість медичних послуг та сервісу:

  • ISO (Міжнародна організація зі стандартизації);
  • JCI (Міжнародна об’єднана комісія);
  • ESMO (Європейське товариство з медичної онкології);
  • EFQM (Європейський фонд управління якістю);
  • OECI (Організація європейських онкологічних інститутів) та ін.

Послуги сервісу Bookimed є безкоштовними, а усі розрахунки проводяться в касу медичного закладу безпосередньо пацієнтом.

Медичний туризм: статистика і прогнози

Сьогодні окремою галуззю медичного туризму є оздоровчий туризм, який активно розвивається. За інформацією Bookimed, 80% поїздок припадає на Ізраїль, Німеччину, Туреччину, Індію та Іспанію. Усе частіше пацієнти обирають Чехію та країни Прибалтики.

Крім того:

  • за оцінками Організації економічного співробітництва та розвитку, щорічно понад 50 мільйонів людей отримують медичні послуги у закордонних клініках;
  • за оцінками організації Patients Beyond Borders, галузь медичного та, зокрема, оздоровчого туризму зростає приблизно на 15-25 % на рік;
  • понад 50 країн розвивають медичний туризм на рівні державної політики.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також