Екологи прирівнюють вироби з поліетилену до зброї масового знищення, але українці не готові від нього відмовитись – бо це дешево і доступно.
Токсичний поліетилен заражає землю на сотні років, завдає пекельних мук живим істотам і вже загрожує нашим дітям і внукам.
Хвиля боротьби з поліетиленом докотилась і до України. На початку наступного року в Україні мають зникнути найменші поліетиленові торбинки, а до кінця 2015 року взагалі весь поліетилен.
Тобто у бізнесменів є 4 роки, щоб переорієнтуватись на виробництво екологічно дружньої тари. Але поки що українські поліетиленові бізнесмени навіть коментувати цю тему відмовляються.
Мішечки, етикетки, торбинки і різноманітна тара. У самій лише Україні і самих лише торбинок використовують щороку близько п'яти мільярдів. Потім їх спалюють, але найчастіше лишають просто неба назавжди.
Україна на другому місці в Європі за темпами поширення раку. Щогодини у нас реєструють 20 нових хворих, а ще десятеро - помирають.
На жаль, продукція із префіксами "біо" чи "еко" в Україні ще не дуже популярна. Бо, по-перше, дорожча, а по-друге - її небагато і про неї не всі знають.
Наприклад, в одному з супермаркетів Києва нещодавно з'явились екологічно чисті паперові мішечки для продуктів. Однак вони майже вдвічі дорожчі. Українці платити за них не готові, виправдовуючись маленькими зарплатами.
Проте, допомагати природі можна і з вигодою для себе. Зокрема, ходити в магазин із власною багаторазовою, бажано полотняною торбинкою. За рік на "супермаркетних" пакетах ви заощадите мінімум 200 гривень собі і хвилину життя планеті.