Українці все більше шпигують один за одним (ВІДЕО)

13
0

СБУ звертає увагу на збільшення в країні кількості злочинів, пов'язаних із незаконним збиранням інформації

Українці за допомогою найновітніших технічних засобів прослуховують та відстежують одне одного.

Працівники спецслужби "комплектуються" жучками та іншими спеціальними технічними засобами для зняття інформації в 30 українських підприємствах.

На відміну від них, пересічні українці мають змогу замовляти на чорному ринку набагато ширший перелік спецзасобів – переважно з доставкою прямісінько з Китаю.
 
Серед вилучених співробітниками правоохоронних органів пристроїв є досить оригінальні шпигунські конструкції.
 
Наприклад, зовні респектабельний годинник, який насправді є аудіо-відео реєстратором із дуже непоганими характеристиками. Або GSM -мікрофон, який закамуфльований під комп'ютерну мишку.
 
Щороку такого добра, кажуть слідчі Служби безпеки, в Україні лише більшає.
 
"Пересічна людина не здогадується, навіть, що її записують! Рузумієте? В цьому – ну – соціальна небезпека цих пристроїв! Людина ніяк, ні по яким параметрам цього визначити не може", - каже судовий експерт Олександр Гуменський.
 
Шпигунськими атрибутами переважно цікавляться приватні детективи і бізнесмени, але свої питання за допомогою таких приладів навчилися вирішувати й звичайні громадяни. Хоча законом це суворо заборонено – неможна навіть купувати чи зберігати пристрої для прослуховування.
 
"Використовувати СТЗ на території держави мають право лише виключно суб'єкти оперативно-розшукової діяльності", - наголошує заступник керівника відділу СБУ Олексій Цимбалюк.
 
Тенденція останнього часу: прослуховування телефонів та відстеження кореспонденції власних співробітників – охоронними підрозділами приватних корпорацій. У СБУ запевнили: це – стовідсотковий злочин!
 
"Так, мають право. Мають право на законних підставах – якщо отримають дозвіл суду на це. А якщо не отримують, значить, це злочин!", - підкреслив керівник головного слідчого управління СБУ Василь Климук.
 
Всього за минулий рік до судів потрапило понад 100 кримінальних справ, а 1500 спецзасобів правоохоронці вилучили як речові докази. Більше сотні осіб за незаконне зняття інформації сіли за ґрати.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також