Міністерство охорони здоров'я офіційно визнало лікування стовбуровими клітинами, але поки що лише у трьох напрямах. Це — опіки і травми, панкреонекроз та ішемія кінцівок. Це справжній прорив у медицині на території СНД. Науковці говорять, що Україна зробила впевнений крок до вирощування органів
Приміром, одну пацієнтку, яка майже помирала через відмову підшлункової, врятували есперементальним лікуванням стовбуровими клітинами. Їх вводили протягом 4 днів через звичайну крапельницю. Її хірург пояснив, що стовбурові клітини не лікують, а змушують відновлюватися власні клітини пошкодженого органу.
Так від панкреонекрозу в Україні вилікували 83 людини. Ще сотні пацієнтам не ампутували ноги і безліч пацієнтів зі страшними опіками поставили на ноги. Наприклад, одній жінці пересадили 500 квадратних см штучної шкіри. Після 97 % опіків тіла пацієнтка не лише вижила, а й устала на ноги. До цього таке лікування в Україні вважалося експериментальним. Клінічні дослідження тривали 5 років. І віднині досягнення науковців визнано офіційно. Вперше на території країн СНД дозволено використовувати препарити стовбурових клітин. В Україні з'являться протоколи лікування стовбуровими клітинами і цією надсучасною технологією можуть скористатися пересІчні українці.
Щоправда, сучасна біомедицина є однією з найдорожчих галузей у світі. В Україні ще навіть не знають скільки таке лікування коштує і яким чином обиратимуть першочергових пацієнтів для лікування стовбуровими клітинами. Щоб не стояти в черзі за життєдайними клітинами, молоді родини могуть зберегти пуповинну кров при народжені малюка. Вона може знадобитися не лише дитині, але й батькам. Нині на лікування стовбуровими клітинами право мають лиш 3 медичні заклади в Україні, які проводили клінічні дослідження.