
Сьогодні, 22 травня, другий день фестивалю нетипової музики «Гонги-фест» триває в Ужгороді. Незвичні для українців інструменти: гонги, тибетські чаші, коші, калімбу, варгу представляє відомий литовський гонг-майстер Віреніус Андріяускас.
Як інформує репортер ZIK-Стрім Вікторія Жуйко-Сабо, «Гонг-фест» розпочався учора, 21 травня, під відкритим небом на площі Театральній, де Віреніус Андріяускас, відомий як майстер імпровізації, грав на гонгах для усіх охочих. Музика цих незвичних інструментів, певні організатори, очищає свідомість, а людина в цей час відпочиває тілом і душею.
«До нас вгості приїхав наш литовський друг Віреніус Андріяускас. В Литві люди вже давно практикують метод очищення свідомості з допомогою звуків гонгу. Віреніус приїхав поділиись цим мистецтвом з нами», – зазначила співорганізатор фестивалю Світлана Черняхова.
«Гонг-фест» в Ужгороді триватиме чотири дні. Нині заходи відбувються у приміщенні Будинку культури. Тож містяни, яких зацікавали унікальні музичні інтрументи мають змогу навчитись грі на них, або ж взявши із собою килимик, насолодитись м’яким звучанням співочих чаш.
У суботу на пл. ім.Фенціка біля Філармонії відбудеться фестивальний ярмарок. Заплановані майстер-класи гри на етнічних інструментах, продаж інструментів, а також виробів з Індії та Непалу: одягу, прикрас, спецій, солодощів. Закінчиться фестиваль у неділю ранковою йогою під звуки гонги і тибетських чаш.