Ужгород сьогодні долучиться до Міжнародного дня солідарності з громадянським суспільством Білорусі

14
0

4 серпня, о 21:00 у центрі міста відбудеться акція, яка проходитиме у багатьох містах України й в інших країнах.

Відбудеться перегляд фільму "Доволі! До волі", у якому змальовуються події 2010 року, в Мінську, після того як уряд нахабно викрав голоси виборців, десятки тисяч білорусів вийшли на вулиці з мирними протестами. Зустріч біля філармонії. 

На сторінці організаторі йдуться: "Ми проголошуємо ініціативу проведення міжнародного Дня солідарності з громадянським суспільством і правозахисним рухом Білорусі - 4 серпня - в день, коли у 2011 році під арештом опинився Олесь Біляцький, один з провідних правозахисників Білорусі, голова Правозахисного центру «Вясна» і віце-президент Міжнародної Федерації прав людини.У Білорусі діяльність незареєстрованих організацій заборонена, за участь у них можуть дати до двох років в'язниці.

Після того, як в 2011 році Білоруссю прокотилася хвиля «мовчазних протестів», коли люди збиралися в одному місці без гасел і плакатів і просто плескали в долоні, відповіддю влади стали затримання і заборона на «організовану масову бездіяльність».

Вхід в Інтернет-кафе в Білорусі тільки за паспортом, а в державних установах заблокований доступ до більшості сайтів незалежних ЗМІ.

За останні 10 місяців кілька десятків білоруських громадських активістів, журналістів та правозахисників потрапили до «списків невиїзних» за критику влади, а КДБ отримало право обмежувати виїзд для всіх, кого вони самі вважатимуть за потрібне не випускати з країни.

Білорусь - країна в самому центрі Європи і в той же час - єдина з держав континенту, де застосовується смертна кара і не діє Європейська конвенція з прав людини.

При цьому громадянське суспільство Білорусі - одне з найсильніших на пост-радянському просторі.

Білоруські правозахисники щодня надають правову підтримку десяткам людей. Юристи з Білорусі виграють справи в Комітеті з прав людини та інших органах ООН. Режисери, художники, письменники і музиканти продовжують творити. Білоруська група «Ляпіс Трубецькой» відома в усьому світі своїми піснями і громадянською позицією, при тому, що у себе на батьківщині вони занесені до «чорних списків» заборонених артистів.

Ми вважаємо, що свобода не повинна мати кордонів. Ми вважаємо, що ситуація в Білорусі - це загальний виклик для громадянського суспільства всієї Європи і Євразії. І що весь цей простір не може вважатися територією свободи, поки зберігаються країни, де її немає - такі, як Білорусь.

Ми переконані, що до тієї пори, поки хоча б одна держава буде спокійно і безкарно демонструвати зневагу, як думкою власних громадян, так і міжнародними нормами і принципами, такий сценарій буде можливий і в інших країнах, влада яких продовжує шукати все нові способи того, як можна заглушити голоси критиків і опонентів, і дуже швидко переймають «найгірші практики» своїх сусідів. І фактично єдине, що ми можемо цьому протиставити, - наша міжнародна солідарність.

Політики наших країн то лають владу Білорусі, то сідають з нею за стіл переговорів; вводять санкції, але при цьому продовжують торгувати; загрожують ізоляцією, але підтримують контакти.

Але це - доля політиків.

Ми ж - громадські активісти, правозахисники та просто небайдужі люди - вважаємо важливим висловити нашу підтримку громадянському суспільству Білорусі, представники якого продовжують просувати й захищати стандарти прав людини та верховенства права, пропонувати нові ідеї та ініціативи, допомагати людям, зустрічатися, спілкуватися, писати і творити . І все це-всупереч систематичному порушенню фундаментальних прав: свободи зібрань, об'єднань, вираження думок - тих основ, без яких громадянське суспільство існувати не може.

Ми хочемо привернути увагу до ситуації в Білорусі і висловити солідарність з тими людьми, які борються за свободу в умовах постійного тиску і переслідувань.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також