Ужгородка дослідила літературу Підкарпаття і Чину

8
0

першої половини 20 століття

В ужгородському видавництві «Ґражда» вийшла друком монографія Наталії Ребрик «Література народовецтва і Чину на українському Підкарпатті в першій половині ХХ століття». Про це сьогодні, 15 січня, повідомив власкор ЗІКу.

У монографії осмислюється література українського Підкарпаття першої половини ХХ століття, історичні умови її розвитку та витворення двох напрямів, об’єднаних патріотичним духом, але відмінних за ідейно-естетичними ознаками: літератури народовецького напряму - на основі творчості Августина Волошина, Ірини Невицької, Юрія Станинця та літератури Чину - на основі поезії Степана-Севастіяна Сабола-Зореслава й Івана Рошка-Ірлявського.

Автор аналізує самобутність кожного з означених напрямів, їх ідейно-естетичні програмні настанови, роль в історії розвитку літератури краю вище зазначених письменників та їх місце в загальноукраїнському літературному контексті.

Досліджуються функціональне значення народовецької літератури й літератури Чину в сучасності та історичній перспективі.

Пропоноване видання розраховане на науковців, вчителів, студентів-філологів та широке коло зацікавлених літературою Закарпаття.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також