
першої половини 20 століття
В ужгородському видавництві «Ґражда» вийшла друком монографія Наталії Ребрик «Література народовецтва і Чину на українському Підкарпатті в першій половині ХХ століття». Про це сьогодні, 15 січня, повідомив власкор ЗІКу.У монографії осмислюється література українського Підкарпаття першої половини ХХ століття, історичні умови її розвитку та витворення двох напрямів, об’єднаних патріотичним духом, але відмінних за ідейно-естетичними ознаками: літератури народовецького напряму - на основі творчості Августина Волошина, Ірини Невицької, Юрія Станинця та літератури Чину - на основі поезії Степана-Севастіяна Сабола-Зореслава й Івана Рошка-Ірлявського.
Автор аналізує самобутність кожного з означених напрямів, їх ідейно-естетичні програмні настанови, роль в історії розвитку літератури краю вище зазначених письменників та їх місце в загальноукраїнському літературному контексті.
Досліджуються функціональне значення народовецької літератури й літератури Чину в сучасності та історичній перспективі.
Пропоноване видання розраховане на науковців, вчителів, студентів-філологів та широке коло зацікавлених літературою Закарпаття.