Ужгородська митниця поповнила державну казну на 354 млн. грн.

13
0

Успішний результат діяльності Ужгородської митниці об’єктивно визначається у кілька сотень мільйонів перерахувань до обласного бюджету, тонами оформлених вантажів, значною кількістю протоколів про порушення митних правил тощо. Всі ці досягнення – завдяки зростанню обсягів імпорту товарів за вартісними та ваговими показниками, активній зовнішньоекономічній діяльності 750-ти суб’єктів ЗЕД та злагодженій роботі всього колективу митної установи.

Тож, упродовж 9-ти місяців п.р. Ужгородська митниця забезпечила обсяги перерахувань податків до держбюджету у сумі майже 354 мільйонів гривень, що на 86 мільйонів більше, ніж торік. Планові завдання в розрізі видів податків виконано за ввізним митом на 100,7%, акцизним збором – на 191,9%.

Із загальної суми справлених митницею податків (354 млн. грн.) спрямовано для формування дотацій бюджету Закарпатської області 336,5 млн. грн. У минулому році до бюджету області перераховано близько 260 млн. грн., тобто цього річ надходження зросли на 76,9 млн. грн.

Це пояснюється тим, розповідає начальник відділу адміністрування митних платежів Ужгородської митниці Наталія Погрібна, що в поточному році отримано позитивну тенденцію з імпорту окремих товарних груп, що суттєво вплинуло на збільшення обсягів стягнених з них податків. Зокрема, у кілька разів зріс імпорт вантажних та легкових автомобілів, побутової техніки, виробничого обладнання та сировини. Зросли надходження в розрізі основних видів податків: мито – на 47,0%, акцизний збір – на 264,2% , ПДВ – на 27,6%.
На сьогодні потужними «флагманами»-платниками податків зони діяльності Ужгородської митниці є такі суб’єкти ЗЕД: ТОВ «Авто Стар» (30,3 млн.грн.), ТзОВ "Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед" (24,6 млн.грн.), ТОВ «Русинія» (17,1 млн.грн.), ТОВ "Ядзакі Україна" (12,5млн.грн.), ПП "ФОЛКО" (10,2млн.грн.).

Завдяки вжитим організаційно-контрольних заходів, підсумовує Наталя Василівна, спрямованих на контроль за рівнем податкового навантаження на імпортовані товари через механізм визначення митної вартості, класифікації товарів, повноти декларування фізичних обсягів ввезених товарів, визначення країни походження товарів, вжиття контрольних заходів за оформленням товарів «групи ризику», отримано загальний показник економічної ефективності в сумі 28,8 млн. грн. додаткових надходжень податків, в тому числі: з напрямку контролю митної вартості – 27,7млн. грн., класифікації товарів – 815тис. грн., країни походження товарів – 63,7тис. грн., погашення податкових повідомлень – 205,2 тис. грн., контролю за вексельними формами розрахунку - 8,4 тис. грн.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також