Звіт про аукціон і його результати
Миколайчик, котрий назавжди оселився на Театральній площі в Ужгороді, і чия резиденція, як відомо, слугує поштовою скринькою, в яку усі охочі можуть вкидати свої листи з мріями і побажаннями, тішиться, що і йому вдалося спрямувати конверти за потрібним адресами. Він звітує: куди, що саме і завдяки кому…
…Миколайчик невимовно хвилювався перед аукціоном, оголошеним на 30 грудня… І от просто у визначений для акції день при завантаженні в авто зазнав ушкоджень один із найяскравіших лотів - знамените Вікно від Валентина Штефаня… «Так, шоколад – річ чудова, але усе ж крихка», - зітхнув Миколайчик і узявся вітати тих, хто, незважаючи на передноворічну метушню, усе ж знайшов час і змогу прийти на його аукціон. Що був організований, нагадує Миколайчик, для ужгородських діток… Дещо затримавши початок, Миколайчик зітхнув іще раз - адже з тих, хто обіцяв прийти, аж ніяк не всі дотримали слова, утім, дійство почалося у справді дружньому колі… Забіжимо наперед - у підсумку в конверт, саме в котрому, до речі, і надійшов до Ужгорода лист Святого Миколая – перший лот аукціону - Миколайчик зібрав 21 600 гривень.
Зупинимося на найдорожчих лотах і, звісно, знакових. У запеклій боротьбі власником Листа Святого Миколая став Олександр Солонтай. Він же придбав і твір Гаврила Глюка – «Малюнок для «Абетки».
Найбільше грошей у конверті Миколайчика залишив (але й забрав чи не найпривабливіші лоти, - підморгує організатор аукціону) Іван Волошин. Йому дістався – увага! – сам Миколайчик – перший відлиток пам’ятника, оформлений дзвіночком, а також прекрасні картини знаних митців Ігоря Панейка та Бориса Кузьми. Миколайчик аплодує!
Степан Німчук виборов картину, за котру запекло торгувалося більшість гостей аукціону – стильний натюрморт Наталії Сіми «Пані Груша». І придбав яскраву, ба навіть чуттєву роботу Олени Кондратюк. А на додачу, звісно, йому належить і комплімент від помічників Миколайчика, які запевняють – помітили навіть схвальний погляд від нього самого…
Один із, на думку помічників Миколайчика, найпривабливіших лотів - малюнок нашого класика Гаврила Глюка «Казкові сни» (рукою майстра змальований хлопчик, котрому, безумовно, сняться дива і подарунки) - здобув Віктор Трикур. Звісно, разом із повагою за вибір!
Надзвичайно експресивна і стильна картина Сергія Біби відтепер належить Михайлові Качуру разом з компліментом інших помічників Миколайчика за чудовий смак! Крім того, по секрету кажуть помічники, сам організатор - Ужгородський Миколайчик - у тісному колі наближених осіб висловив особливу шану до свого справжнього друга, який, власне, доклав чимало усиль і до його появи в Ужгороді…
Ужгородський Миколайчик тішиться, що знайшов в місті стільки справжніх друзів і небайдужих людей і щиро дякує усім митцям, котрі відгукнулися, й бажає їм натхнення а нових творчих звершень! Цілує руки чарівній Ганні – доньці Гаврила Глюка та помічниці в організації аукціону… По-дружньому підморгує своєму товаришеві Михайлові Колодку – ще й за скульптуру Оленя, котру помічники мали намір подарувати найменш щедрому гостеві аукціону, але відтак залишили для інших потреб, адже усі учасники були щедрі і щирі заради спільної мети!
Миколайчик шанує усіх, хто долучився, і підсумовує: у свій конверт зібрав 21 тисячу 600 гривень. Відтак, після того, як були дотримані усі домовленості з митцями (а частина художників у цей непростий час віддавали картини за умови певної компенсації – ішлося про 30% від отриманої на аукціоні суми), в конверті залишилося 17 тисяч 100 гривень. І Миколайчик узявся до найприємнішого і, звісно, найбільш хвилюючого…
Отже, за переліком, наданим Службою у справах дітей Ужгородської міської ради, кошти розподілили між дітьми-сиротами та позбавленими піклування. Із понад 120 таких, котрі є на обліку в Службі, обрали вихованців найсумлінніших опікунів, переважно тих, котрими переймаються бабусі і дідусі - усього 15 дітей віком від 2 і до 17 років. Звісно, не обійшли увагою і тих, кого спіткала хвороба. Хоча кошти переважно спрямовувалися для придбання дітям теплого одягу, трьом – Валентинові, Наталії і Вікторії (про цю дівчину Миколайчик дізнався, коли під час візиту до Служби його помічниця побачила на столі фахівців перелік ліків, потрібних для неї) - Миколайчик посприяв у лікуванні, сподіваючись, що ця поміч буде відчутною і зарадить проблемі. А от сестричкам Камілі і Валерії (меншій усього 2 рочки, їх мати померла через день після пологів), Маринці і Андрійкові (малечею опікується бабуся, котра не є навіть рідною кровно), Ганні, Віталієві та Іванкові - надані кошти дозволили придбати теплий одяг і взуття та отримати інші потрібні речі і подарунки – на розсуд опікунів, котрим Миколайчик безумовно довіряє.
Чотири конверти – для двох Микит, Аліни й Оленки з братиком Олександром - іще чекають на своїх власників. Миколайчик був вражений тим, що через смерть опікуна – бабусі – сироти Сашко і Оленка опинилися у притулку в Батьові. Саме цьому закладу, до речі, активно допомагають закарпатські журналісти, котрі залучають усіх небайдужих. От і Миколайчик, поява котрого в Ужгороді, безперечно, стала однією з найяскравіших медіа-подій, має намір придбати необхідні для притулку речі – а це передовсім тепле взуття для малечі, засоби гігієни, білизна та деякі медичні препарати, і, разом зі спеціальними подарунками для двох дітей зі свого переліку, відвезти до притулку.
P.S. Миколайчик наголошує: повний – детальний! - перелік із прізвищами й контактами дітей та опікунів, описом проблем і потреб малечі, а також підписами опікунів за отримані суми, знаходиться і відкритий для перегляду у Службі у справах дітей Ужгородської міської ради (Ужгород, пл. Поштова, 3, каб. 111), так само як і чеки з аптек і крамниць. Усі конверти, на вимогу помічників Миколайчика, перевіряли фахівці Служби… Це - якщо комусь недостатньо слова Ужгородського Миколайчика. Який тим часом запевняє: у новому році також неодмінно не залишить діток без своєї уваги. Тож – далі буде…
P.P.S. Ужгородський Миколайчик разом зі своїми помічниками нагадує: не забувайте вірити у дива!