В Мукачеві розпочався театральний фестиваль “Зірковий листопад” (ФОТО)

10
0

Відкрив осінній фест Коломийський академічний український драматичний театр ім. Івана Озаркевича драмою “Камінний хрест”.

В місті над Латорицею розпочався щорічний фестиваль театрального мистецтва “Зірковий листопад”, який триватиме до 2 грудня.

25 листопада на осінні театральні вечори в Мукачівський драматичний театр вчергове глядача запросили актори Коломийського академічного українського драматичного театру ім. Івана Озаркевича, які відкрили “Зірковий листопад” глибокою психологічною драмою “Камінний хрест” за мотивами новел Василя Стефаника.

Вистава дещо осучаснена та наближена до нинішніх реалій, наскрізь просякнута символічними картинами, епізодами, які глибоко западають у душу і спонукають до роздумів.

Режисер-постановник вистави, народний артист України Дмитро Чиборак, підняв надзвичайно актуальну тему і для нашого краю — це проблема заробітчанства, яке руйнує родини, ставить свій важкий хрест на родинному корені багатьох українських родин.


“Камінний хрест” — глибока психологічна студія душі українського селянина-трударя, якого соціальні обставини примушують рвати віковічний зв’язок з тим ґрунтом, на якому він виріс. Іван Дідух ставить хрест на своєму, политому кривавим потом, полі і ніби заживо себе ховає. Проте він хоче жити у пам’яті нащадків, хоче, щоб цей хрест в’язав його з рідним селом і тоді, коли він буде далеко на чужині, і тоді, коли його не стане в живих.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також