Про це йшлося на підсумковій нараді ГУ МНС України в Закарпатській області за перше півріччя 2008
Як зауважили у своїх доповідях заступники начальника головного управління МНС за напрямками діяльності, впродовж звітного періоду вдалося досягти певних позитивних результатів, які сприяють захищеності населених пунктів краю від різного роду надзвичайних подій та ситуацій.
Зокрема, заступник начальника головного управління з питань реагування на надзвичайні ситуації та застосування сил Сергій Крицький повідомив, що за звітний період в краї сталися 2 надзвичайні ситуації проти 5 у 2007 році та 98 некласифікованих надзвичайних подій, проти 167 за аналогічний період минулого року. На території області мали місце: дорожньо – транспортні пригоди – 4 випадки; події техногенного характеру – 6 випадків; події природного характеру –12 випадків; аварії в системах життєзабезпечення – 1 випадок; виявлення вибухонебезпечних предметів (ВНП) – 29 випадків; розлиття та виявлення ртуті –18 випадків; загублення людей у горах –2 випадки; екзогенні процеси - 6 випадків; перевищення гама-випромінювання– 3 випадки; отруєння чадним газом – 1 випадок; утоплення – 15 випадків, з них один суїцид;
Досягнуто значного покращення і в оперативній пожежній обстановці – про що доповів заступник начальника головного управління з питань наглядово-профілактичної діяльності Юрій Лебедєв. На сьогоднішній день в області спостерігається тенденція щодо зменшення кількості пожеж. Так, в минулому році за перше півріччя сталося 452 випадки вогняної стихії, а за аналогічний період поточного року 327, що складає зменшення на 27,65 відсотків. На один випадок (25 проти 26) зменшилась і кількість загиблих людей у вогні. Покращився й стан з пожежами на підприємствах, установах та організаціях – їхня кількість зменшилася з 29 випадків у 2007 до 15 у 2008 році. На нараді йшлося й про необхідність покращення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, адже близько 80 відсотків усіх пожеж виникає у житловому секторі. За шість місяців сталося 283 випадки вогняного дійства з яких 199 - у сільських населених пунктах. З 25 загиблих людей - 16 громадян проживали у сільській місцевості. Основними причинами пожеж продовжують залишатися: порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок, печей та необережне поводження з вогнем.
Підсумовуючи виступи доповідачів, головуючий на нараді начальник закарпатських рятувальників Володимир Бодак визначив основні завдання, над якими слід працювати у другому кварталі. Зокрема: підвищити рівень взаємодії з органами влади та місцевого самоврядування в питаннях покращення стану пожежної безпеки і цивільного захисту в містах та районах області, здійснити комплекс організаційно-профілактичних заходів по забезпеченню пожежної безпеки місць збирання, переробки, зберігання врожаю та грубих кормів, місць відпочинку та оздоровлення дітей, підготовки освітніх закладів до початку нового навчального року, вжиття упереджувальних заходів щодо недопущення загибелі людей на водних об’єктах області та інше.