
створено робочу групу з вивчення питань збільшення надходжень до бюджету
Робочу групу з вивчення питань збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів створено при Закарпатськійобласній держадміністрації. Визначено графік її виїзних засідань, що відбулися вже у кількох районах. На них заслухано керівників підприємств, суб`єктів підприємницької діяльності, які працюють збитково, мають податкову заборгованість до бюджетів усіх рівнів і т.д. Про результати діяльності робочої групи, а також про здобутки області у виконанні бюджетів першого кварталу 2008 року кореспонденту УКРІНФОРМУ розповідають начальник головного управління економіки обласної держадміністрації Віктор Погорєлов та заступник начальника головного фінансового управління ОДА Степан Борис.
-У січні-березні цього року, -каже Віктор Погорєлов,- суттєво збільшились надходження податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. На території області /за оперативними даними/ мобілізовано обов`язкових платежів, враховуючи й митні, у сумі 829,3 млн гривень, що на 61,8% більше, ніж у відповідному періоді 2007 року. До місцевих бюджетів надійшло /без власних надходжень бюджетних установ/ 246,8 млн гривень, що майже на 61 відсоток більше минулорічного періоду.
Обсяг зібраних податковими органами податків та зборів зріс на 42,5 відсотка і склав майже 371 млн гривень. Податковий борг станом на 1 квітня ц.р. становив 41,8 млн грн, порівняно з початком року він зменшився більш як на 5 млн грн. Надходження власних коштів до Пенсійного фонду протягом січня-березня порівняно з аналогічним періодом попереднього року зросли на 40,5 відсотка.
Номінальна середньомісячна зарплата штатного працівника, зайнятого у галузях економіки регіону, продовжує В.Погорєлов, у лютому 2008 року зросла на 38,2 відсотка, однак вона ще залишається майже на 22 відсотки нижчою від середнього рівня зарплати в Україні. Триває робота з поліпшення ситуації на ринку праці. Станом на 1 квітня на обліку в державній службі зайнятості перебувало понад 18 тисяч безробітних, що на 15 відсотків менше попереднього року. У першому кварталі працевлаштовано 6682 особи, що, правда, дещо менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Як же почувається економіка області у цій загалом благополучній бюджетній ситуації? Зупинимось на окремих позиціях. У промисловості краю, скажімо, обсяги виробництва проти січня-березня 2007-го зросли на 12,5 відсотка. Збільшення промислового виробництва досягнуто у 13 з 18 адміністративно-територіальних одиниць краю. Найбільший приріст промислового виробництва зафіксовано у Мукачівському, Великоберезнянському та Ужгородському районах. Спад за цим показником допустили в містах Ужгород, Берегове, Хуст, Чоп та Міжгірському районі.
Обсяг агропромислової продукції у всіх категоріях господарств зріс /за рахунок збільшення випуску продукції тваринницької галузі/. У галузі тваринництва вироблено майже 15 тисяч тонн м`яса у живій вазі, близько 70 тисяч тонн молока та майже 60 млн штук яєць. Збільшилось поголів`я свиней, овець та кіз, однак дещо зменшилося поголів`я великої рогатої худоби.
Зовнішньоторговельний обіг товарів підприємств та організацій області становив близько 460 млн доларів, що на 33 відсотки більше, порівняно з січнем 2007-го. При цьому експорт збільшився майже на 25 відсотків, імпорт - на 40 відсотків. Зовнішньоекономічна торговельна діяльність здійснювалася з партнерами із 77 країн світу.
Отже, резюмує Віктор Погорєлов, у першому кварталі на Закарпаттіодержано прибутковий фінансовий результат у сумі 59 млн гривень. Прибуткове фінансове сальдо забезпечили майже 79 відсотків підприємств, які отримали прибутки в сумі близько 111 млн грн, що на 72 відсотки більше, ніж у січні-березні минулого року. Переважну частину прибутків забезпечили промислові підприємства та суб`єкти господарювання у сфері торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку. Суттєво зросли прибутки у Виноградівському, Міжгірському, Хустському районах. Негативний фінансовий результат допустили у Рахівському, Тячівському, Свалявському районах і місті Чоп.
Словом, основні показники роботи господарського комплексу області у першому кварталі 2008 року свідчать про збереження позитивних тенденцій економічного та соціального розвитку. А за показниками індексу споживчих цін наша область знаходиться на першому місці в Україні -108,1 відсотка при середньому в державі 109,7%, випереджає тут і сусідні Львівську й Івано-Франківську області.
Степан Борис, заступник начальника головного фінансового управління Закарпатської обласної держадміністрації зазначив:
- Динаміка надходжень до бюджетів усіх рівнів Закарпатськоїобласті у першому кварталі ц.р. вселяє оптимізм. До цього додав би, що до державного бюджету мобілізовано надходжень у сумі 587 млн гривень, що на 62,4 відсотка більше, ніж в аналогічний період минулого року. По платежах, які контролюються податковими органами, виконання плану по доходах становить 111,3 відсотка. По платежах, які контролюються митними органами, виконання плану по доходах становить 124,9 відсотка. По платежах, які контролюються іншими міністерствами і відомствами, виконання плану доходів становить понад 322 відсотки. На 93 млн гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року, мобілізовано і надходжень до місцевих бюджетів області.
Позитивні `бюджетні` тенденції, вважає Степан Борис, зумовлюють більш ефективну соціально-економічну політику. За оперативними даними, у першому кварталі ц.р. видатки загального і спеціального фондів бюджету області склали 561 млн гривень, що на 39 відсотків більше, ніж торік. Видатки загального фонду - 528,3 млн грн, що на 40 відсотків більше, ніж у першому кварталі минулого року. На оплату праці з нарахуваннями працівникам бюджетних установ області використано близько 320 млн гривень, на енергоносії та комунальні послуги - 35 млн гривень, медикаменти і харчування - 17,4 млн грн, капітальні видатки - 10,3 млн грн. Заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери немає.
Субвенцій по загальному фонду з держбюджету у першому кварталі надійшло 128,6 млн гривень /трохи менше від плану на цей період/. На виплату допомог сім`ям з дітьми, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги з держбюджету одержано субвенцій у сумі майже сто мільйонів гривень, що на 30 млн більше, ніж за цей же період минулого року.
На надання різних пільг окремим категоріям громадян та субсидій населенню у першому кварталі з держбюджету отримано субвенції в сумі 18,6 млн гривень, що майже на 70% більше, ніж у цей же період торік.