В постановці п`єси "За двома зайцями"

21
0

українцям Угорщини допомогли закарпатські актори

Виставу за п`єсою Михайла Старицького "За двома зайцями" поставив на великій сцені будапештського театру "Thalia" Український національний театр Угорщини. Постановку п`єси здійснено за підтримки Державного Самоврядування Українців Угорщини, у рамках 5-го фестивалю "Arсus" ("Веселка") театрів національних меншин Угорщини, який тривав з 2 по 9 лютого.

Класичний твір української драматургії став пробним каменем молодого театрального колективу, створеного три роки тому місцевим самоврядуванням українців ІІ району Будапешта. Постановка комедії, що відображає життя міщан з київського Подолу кінця ХІХ століття, вимагає не лише вмілої режисури, але й тонкої гри акторів, що є нелегким завданням навіть для професійних театрів. Невимушена легкість перевтілення в образи минулого та манера виконання складних за психологічною вмотивованістю ролей, які продемонстрували українські актори на сцені одного з провідних театрів угорської столиці, стали справжнім відкриттям фестивалю. Лише дві ролі - Голохвастова та Проні - виконували професійні актори Закарпатського обласного музично-драматичного театру Михайло Фіщенко та Наталя Засухіна, решту - самодіяльні артисти Товариства української культури в Угорщині. Режисерську роботу здійснила виконавиця ролі Лимерихи, засновниця театру, колишня викладачка київського Вищого театрального училища ім. Глієра Олександра Корманьош, голова самоврядування українців ІІ району Будапешта.

Успішний виступ еатрального колективу тепло сприйнятий більш як 300 глядачами, серед яких, крім любителів театрального мистецтва угорської столиці, були і представники Державного та місцевих самоврядувань українців окремих районів Будапешта, міст Вац, Комаром, Мішкольц, а також працівники Посольства України в Угорській Республіці.

Фестивальний дебют Українського національного театру Угорщини, що відбувся у 2004 році, був означений виставою "Наталка Полтавка" за однойменною п`єсою Івана Котляревського. У репертуарі театру також "Украдене щастя" за мотивами твору Івана Франка.

Загалом у 5-ому театральному фестивалі бере участь 15 професійних і аматорських колективів української, болгарської, грецької, німецької, польської, румунської, сербської, словацької, словенської, хорватської та циганської національних меншин Угорщини.

Степан Ваш,

Укрінформ

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також