Якутські вчені разом з корейськими колегами збираються клонувати мамонтів. Відродити жертв зміни клімату хочуть за допомогою сурогатного материнства індійської слонихи.
Вчені планують клонувати клітину мамонта та запліднити її з яйцеклітиною схожого за генетикою індійського слона. І через 22 місяці приймати у сурогатної матусі-слонихи пологи.
"Татусем" новонародженого мамонтенка може стати лікар Хван У Сок. У 2000-х він першим успішно клонував собаку і поставив цей процес на потік. А потім його арештували – він сфальшував клонування людських стволових клітин – потенційних лік від усіх хвороб.
Російські вчені не вірять в успіх операції з мамонтом. І навіть не через сумнівну репутацію корейскього колеги. Науковці навчилися клонувати клітини живих тварин. Жодного успішного досвіду з вимерлими не було. До того ж, поки не вдалося знайти живу клітину або цілу ДНК мамонта.
Тож у кращому разі може вийти щось подібне до мамонта, але не він самий, каже генеральний директор музея "Льодовиковий період" Федір Шидловський.
Але навіть така генетична копія мамонта не приживеться на безкрайніх просторах Росії. Клімат уже давно не той.