В Угорщині планують заборонити працевлаштування робітників з поза меж ЄС з 1 січня 2025 року

17646 9

Уряд Угорщини готовий запровадити значні обмеження на працевлаштування робітників-гастарбайтерів, які походять з країн, які не входять до ЄС, починаючи з 1 січня 2025 року. Пропозиція посилити правила може бути обговорена на засіданні угорського кабінету міністрів, що знаменує різку зміну політики уряду Орбана.

Цей крок має на меті подолання зростаючого внутрішнього невдоволення через збільшення присутності іноземних працівників, - повідомляє видання 444.hu. Згідно з проектом постанови, нові дозволи на роботу не будуть видаватися громадянам третіх країн, окрім громадян Грузії.

Крім того, наявні дворічні дозволи на роботу з можливістю продовження на один рік будуть недійсними. Нові правила можуть фактично заборонити працівникам з країн, що не входять до ЄС, в'їзд з Угорщини, лише за мінімальними винятками.

Особливе роздратування через присутність в Угорщині гастарбайтерів викликає у праворадикалів. Так Ласло Торочкай, лідер партії Mi Hazánk, підкреслив домінування іноземців у сфері доставки їжі та звинуватив уряд у тому, що він надає перевагу працевлаштуванню за кордоном, а не можливостям для угорців в рідній країні. Прем’єр-міністр Віктор Орбан рішуче відповів на ці закиди, заявивши: «Якщо їхній робочий час закінчився, вони повинні покинути країну… Поки я прем’єр-міністр, усі гастарбайтери поїдуть додому».

Джерела видання припускають, що це рішення значною мірою є політичним, зумовлене скаргами впливових політиків "Фідес", які представляють сільські райони. Вони стикаються зі зростаючим тиском виборців, які стурбовані раптовим напливом гастарбайтерів і побоюванням, що іноземна робоча сила забирає роботу у місцевих.

В Угорщині вже діють найсуворіші правила щодо гастарбайтерів у Європі, це підкреслив Орбан у парламенті. У разі введення в дію нові заходи ще більше зміцнять його позицію, сигналізуючи про рішучу боротьбу проти трудової міграції з-за меж ЄС.

Утім багато учасників ринку в Угорщині бачать в цих радикальних змінах небезпеку для угорської промисловості, розриву ланцюгу виробник-постачальник, технологічних процесів, що негативно вплине і на угорських працівників. Адже, наприклад, такі країни як Філіппіни, які є значним джерелом робочої сили для Угорщини останніми роками.

Коментарі

ОМ
Олександр Мусіхін

Згідно з проектом постанови, нові дозволи на роботу не будуть видаватися громадянам третіх країн, окрім громадян Грузії. А грузинам за що такі благодаті?

Ф
Фігляр

Нитко у ЕС не хоче робити більше 35-37 год. на тиждень. А мадярони перші стоят у черзі за пособіями.

Читайте також